بچه های مهندسی فناوری اطلاعات ورودی 87
نمونه سوال-کتاب-مقاله و...
 
جمعه 8 مهر 1390برچسب:, :: 15:29 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

 

 

فکر می کنید به عنوان یک کاربر که زمینه تخصصی اینترنت نداشته چقدر در اینترنت با سواد و شهروند محسوب می شوید؟ این پرسشهای چند گزینه ای را جواب دهید تا در آخر بررسی بیشتر کنیم. لطفا” صادقانه به خودتان جواب بدهید!

A-چند مرورگر اینترنتی استفاده میکنید؟
۱) فقط اینترنت اکسپلورر
۲) فقط فایرفاکس
۳) ترکیبی اقلا” دو عضوی از کروم و فایرفاکس و اپرا و سافاری

B-مرورگر و برنامه های اینترنتی من:
۱)همان هست که ابتدا نصب شده بود.
۲) هرگاه سی دی برنامه جدید دستم برسد به روز میکنم.
۳) علاوه بر مرورگر و برنامه های اینترنتی افزونه ها هم به روز می کنم.

C-اگر مطلب جالبی در وب ببینید چگونه منتشر می کنید؟
۱)ایمیل
۲)مسنجر
۳)شبکه های اجتماعی

D-چند مشخصه جدید HTML5 را می شناسید؟
۱)هیچی
۲)فقط یک مورد
۳)بیش از دو مورد

E-به چه نحوی موجودیت اینترنتی دارید؟
۱)ایمیل و چت
۲)وبلاگ بدون دامنه مخصوص
۳)وبلاگ با دامنه مخصوص

F-اگر مشکلی برخورد کنید چگونه حل می کنید؟
۱)از دوستانم میپرسم
۲) در انجمنهایی که عضو هستم مطرح میکنم
۳) شخصا” در گوگل جستجو میکنم

G-چند موتور جستجو می شناسید؟
۱)فقط گوگل
۲)حداکثر ۳ موتور جستجو
۳)بیش از ۴ موتور جستجو

H-یه نظر شما سخت ترین کار گوگل کدام مورد است؟
۱)پاسخگویی به این حجم کاربر
۲) کاویدن وب برای یافتن تغییرات
۳) دسته بندی و مرتب سازی مطالب با عناوین کلیدی آنها

I-چند تا از اصلاحات زیر را می شناسید؟
SSL-PHP-ASP-FLV-Java-Ads-XSS-DDos-Spam-FTP-Certificate -Sandbox
1)حداکثر ۳ مورد
۲) ۳ تا ۷ مورد
۳) بیش از ۸ مورد

J-کدام ابزارها را برای دفاع از خود در اینترنت دارید؟
۱)آنتی ویروس
۲)آنتی ویروس و فایروال
۳) آنتی ویروس و فایروال و آگاهی به علایم مشخصه وب سایتهای مضر

K-انواع کوکی را می شناسید؟
۱)اصلا” کوکی چیست؟
۲)میدانم چیست اما تنوع آن را نمی دانم.
۳) بله می شناسم

L-چند تا از این اصلاحات را می شناسید؟
Web forgery-Paypal-eBay-Safari-DNS-SEO-PageRank-Alexa-Thunderbird-WebKit
1)حداکثر ۳ مورد
۲) ۳ تا ۷ مورد
۳) بیش از ۸ مورد

خوب حالا شماره پاسخهای خو را جمع بزنید و ببینید به کدام محدوده میخورد:
الف-اگر بین ۱۲ تا ۱۸ امتیاز آورده اید باید بدانید به عنوان یک کاربر معمولی اینترنت هم بسیار دانش کمی دارید و خود را هم به خطر می اندازید.
ب-اگر از ۱۹ تا ۲۶ امتیاز اورده اید باید بدانید کاربر ناآگاهی نیستید اما در شرایط جدی به راحتی اشتباه می کنید و یا در برابر انتخابها عاجز می مانید.
ج-اگر ۲۷ تا ۳۲ امتیاز اورده اید باید بدانید دانش خوبی دارید و شهروند خوب اینترنت محسوب می شوید.
د-اگر از ۳۳ تا ۳۶ امتیاز آورده اید باید بدانید تقریبا” جوانب کاربردی وب و اینترنت را می شناسید و اقلا” به عنوان کاربر از آن به طور مناسب و صحیح بهره میگیرید.

منبع

http://webshahr.org/?p=7390

طرح جالبی بود

 

 

در دنیا انسان های معدودی وجود دارند که در زندگی خود و آدم های دیگر تاثیر می گذارند. افرادی که به عنوان نخبگان دنیای اینترنت معرفی شده‌اند از آن دسته افراد هستند. افرادی که دنیای اینترنت را به گونه ای ‌موثر متحول ساختند، افرادی هستند که در ابتدا به رویا‌ها و آرزو‌های شخصی خود بها داده و آنها را به واقعیت‌های ملموس تبدیل کرده اند. این افراد مشهور و نامی قبل از تحقق رویا‌هایشان تنها افراد عادی و بعضا فقیر یک جامعه بوده اند.

تفاوت‌های فردی اینگونه افراد از آنجا آغاز می شود که به عنوان یک انسان واقع گرا شروع به باور‌ رویا‌ها و روح دادن به آرزو‌های خود می کنند. تبدیل رویا‌ و آرزو‌ها به واقعیت های ملموس و پیش رو بطوری که جامعه‌ و آینده افراد آن را متحول سازد، کار بزرگی است اینطور نیست؟ این ها همان کاری است که افراد زیر به عنوان نخبگان دنیای اینترنت انجام داده‌اند.

وینت سرف و باب کان

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

وینت سرف و باب کان “Vint Cerf and Bob Kahn” افرادی بودند که پروتکل TCP/IP را پایه گذاری کردند. پروتکلی که بین کامپیوترهای یک شبکه امکان ارتباط و انتقال پیام می‌دهد. اینترنت بر پایه این پروتکل ساخته شده است. وینت سرف در یک سخنرانی به نکته جالب توجه‌ی اشاره می کند که اینترنت آینه‌ای تمام نما از اجتماع افراد است و نکته دیگر اینکه ارسال هرزنامه، یکی از آثار جانبی رایگان بودن سرویس ایمیل است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

مایکل هارت

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgادامه مطلب ...

 

 

 

If you have a favorite CMS that we didn’t list here, let us know.

concrete5

content management systems

Concrete5 is a free open source CMS that focuses on ease of use, which makes it great for designers. Some key features include a file manager with bulk upload, drag-n-drop layout editor, and an open marketplace of add-ons.

ExpressionEngine

content management systems

ExpressionEngine is a flexible, feature-rich content management system that empowers thousands of individuals, organizations, and companies around the world to easily manage their website. It’s a favorite of famous web designers such as

Veerle Pieters

ادامه مطلب ...

 

 
نام کتاب: آموزش برنامه نویسی سوکت
نویسنده: یونس فرهادنیا
تعداد صفحات: ۲۰۱
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: فارسی

توضیحات:
کتاب آماده شده تقریباً تنها و البته کاملترین مرجع فارسی برای برنامه نویسان شبکه می باشد که خوهان یادگیری برنامه نویسی سوکت هستند. در این کتاب شما با مفاهیم شبکه آشنا شده و برنامه نویسی سوکت را بصورت کامل و با جزئیات خواهید آموخت. با یک بیان ساده می توان گفت که سوکت به ترکیب یک آدرس ماشین (IP)و یک شماره درگاه (Port) گفته می شود. که با برنامه نویسی سوکت و ارتباط بین IP و Port می توان نرم افزارهای تحت شبکه  را طراحی و پیاده سازی کرد.
برای دانلود رایگان کتاب آموزش برنامه نویسی سوکت” از میهن دانلود

 

 

با توجه به تب سرعت و امکانات در مرورگر ها اخرین ورژن مرورگر های محبوب و پرکاربرد در اینترنت را برای دانلود قرار داده ایم

گرد اوری از سایت های اصلی

Icon

Download Download Internet Explorer 9 (IE9) Final

بعد از مراجعه به لینک در سایت اصلی مایکروسافت میتوانید مرورگر خود را سفارشی کرده و بعد دانلود نمایید

مواردی مانند زبان و غیره

Icon

موزیلا Download Download EN

لینک دانلود موزیلا

کتاب برنامه نویسی OpenGL

 

برنامه نویسی OpenGL

کتاب ذخیره اطلاعات ۲۰۱۰

۱۷ آبان,
Data Storage
Edited by Florin Balasa
ISBN 978-953-307-063-6, ۲۲۶ pages,  Publishing date: April 2010
DOWNLOAD THIS BOOK, it’s FREE

 

zipped PDF | 5.55 Mb

 

 

 

با توجه به رویکرد برنامه توسعه چهارم مبنى بر افزایش جمعیت دانشجوئى کشور به سه میلیون و هفتصد هزار نفر تا پایان برنامه، در حال حاضر در کشور ما ضرورت توجه به اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهى بیش از هر زمان دیگر محسوس است. آشنائى فارغ التحصیلان با روند تغییرات سریع فضاى اقتصاد و کسب و کار، شرایط استفاده ایشان را از تجربیات و فرصتهایى که دانشگاه ارائه مى دهد فراهم نموده و اعتماد به نفس لازم براى ورود به بازار کار مناسب را فراهم مى نماید.

امروزه در اکثر کشورهاى توسعه یافته، سعى میشود ارتباط میان موسسات آموزش عالى و بنگاه هاى کسب و کار حفظ گردد و در حال حاضر این کشورها در فضاى آموزش عالى از مرحله پافشارى بیش از اندازه بر روى برخى مهارت ها عبور کرده و با تکیه بر سازو کارهاى خلاقانه درصدد است تا ذهن فارغ التحصیلان را به شیوه اى که منعکس کننده نیازهاى محیطهاى کارى و اجتماعى است همواره تشنه یادگیرى نگاه دارد.

اولین “نمایشگاه کار” با اهداف و محورهاى طراحى شده در راستاى توانمندسازى صنعت و جذب نیروى کار متخصص برگزار خواهد شد. این نمایشگاه در تاریخ ۲ الى ۵ آبان ماه در “دانشگاه صنعتى شریف” و با همکارى “مرکز کارآفرینى دانشگاه” آغاز به کار خواهد کرد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به ادرس http://jobfair.sharif.ir مراجعه فرمایید.

 

 

همشهری آنلاین:
پدیده عجیب نوری قوانین چندصدساله «بازتاب و شکست نور» فیزیکدانان را به چالش کشید!

محققان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی هاروارد با بکارگیری شیوه انقطاع فاز توانسته‌اند پرتوهای نور را وادار به رفتار در جهتی کنند که قوانین چندین قرن در مورد انعکاس و انکسار را به چالش می‌طلبد.
به گزارش ایسنا، این کشف به فرمول‌بندی جدید قوانین ریاضی منجر شده که به پیش‌بینی مسیر پرتوهای نور در زمان خروج از سطح یا حرکت از یک واسط به واسط دیگر می‌پردازد.

این محققان توانسته‌اند با استفاده از سطوح طراح، تاثیرات آینه‌های سرگرمی را بر روی سطح صاف ایجاد کنند.

از زمانهای قدیم این امر شناخته شده‌ بود که نور در سرعت‌های مختلف، از میان واسط‌های گوناگون حرکت می‌کند. انعکاس (بازتاب) و انکسار (شکست) نور، زمانی رخ می‌دهند که نور با یک ماده در یک زاویه برخورد می‌کند؛ چرا که یک سمت پرتو می‌تواند از سوی دیگر سرعت بگیرد. از همین رو جبهه موج جهت خود را تغییر می‌دهد.

قوانین متعارف که در کلاسهای فیزیک تدریس می‌شوند، به پیش‌بینی زوایای انعکاس و انکسار بر اساس زوایه ورودی و خصوصیات دو واسط می‌پردازند.

فیزیکدانان هاروارد، در زمان بررسی رفتار نور هنگام برخورد با سطوح منقش به نانوساختارهای فلزی، دریافتند که معادلات معمول برای توصیف پدیده حاصله در آزمایشگاه، کافی نیست.

قوانین کلی جدید که در هاروارد ایجاد شده، بر اساس این اکتشاف است که مرز بین دو واسط، در صورتی که بطور ویژه طراحی شوند، می‌تواند مانند واسط سوم عمل کند.

برای مثال، سطحی مانند سطح دریاچه، یک مرز هندسی بین دو واسط آب و هوا است؛ اما اکنون با قانون جدید، این مرز به یک رابط جدید تبدیل شده که می‌تواند خود باعث خم شدن نور شود.

مؤلفه اصلی این اکتشاف، یک گروه آنتن‌های ریز طلایی بود که بر روی سطح سیلیکون این دانشمندان نصب شده بودند. این مجموعه در مقیاسی بسیار نازکتر از طول موج نور برخوردکننده با آن ساخته شده است. این موضوع بدین معنی است که برخلاف یک سیستم نوری معمول، مرز ساخته شده بین هوا و سیلیکون، بیانگر یک تغییر فاز ناگهانی موسوم به انقطاع فاز در درجات بالایی طول موجی است که از آن عبور می‌کند.

هر یک از آنتن‌های این مجموعه مانند یک مرتعش‌کننده عمل می‌کند که قادر به به تله انداختن نور و گرفتن انرژی آن برای مدت زمان مشخص پیش از آزادسازی آن است. شیب گونه‌های مختلف مرتعش‌کننده بر روی سطح سیلسکون می‌تواند بطور موثری نور را پیش از آغاز گسترش آن در واسط دیگر، خم کند.

پدیده حاصله از این کشف تمام قوانین سنتی را شکسته و به ساخت پرتوهایی از نور پرداخته که بسته به شکل سطح، به انعکاس و انکسار به شیوه‌های دلخواه می‌پردازند.

این محققان برای عمومی کردن قوانین انعکاس و انکسار کتابهای فیزیک، یک واژه جدید را به معادلات اضافه کرده‌اند که نشانگر شیب تغییرات فاز سهیم در مرز است. مهمتر این که در زمان نبود یک سطح شیب‌دار، قوانین جدید به قوانین شناخته‌شده‌تر کاهش می‌یابند.

همچنین با این قوانین جدید می‌توان بسامد (رنگ)، دامنه (روشنی) و قطبش نور را نیز کنترل کرد؛ بدان معنی که نور حاصله، در اصل یک پرتو طراح است.

محققان تاکنون توانسته‌اند با موفقیت، یک پرتو گردبادی حلزونی شکل، از سطح مسطح تولید کنند. آنها همچنین در فکر تولید لنزهای مسطح با قابلیت تمرکز بدون انحراف بر تصویر هستند.

 

 

 

  از دنیای آی تی و تکنولوژی های روز دنیا چه خبر ؟

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

ایمیل ارسالی را پس بگیرید !

در صورتی که در ارسال ایمیل اشتباهی صورت بگیرد و به فرد دیگری غیر از شخص مورد نظر ارسال شود و اگر این ایمیل ارسالی بسیار شخصی نیز باشد ؛ چهره شخص ارسال کننده ایمیل دیدنی خواهد بود. اگر برای شما هم این اتفاق افتاده است و در صورتی که از سرویس دهنده جیمیل برای ارسال ایمیل های خود استفاده کرده اید، به راحتی می توان ایمیل ارسال شده را پس گرفت. کافیست برای فعال نمودن این قابلیت جیمیل به بخش تنظیمات(setting) رفته و در تب Labs حالت Undo send را فعال کرده و در انتها روی Save chang کلیک کنید تا تنظیمات مورد نظر اعمال شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نکته: برای انجام این قابلیت تنها ۳۰ ثانیه فرصت دارید، در غیر اینصورت برای بازپس گیری ایمیل ارسالی هیچ کاری از دست شما برنخواهد آمد.

منبع : وب بلاگ فارسی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

یک رایانه کامل در کف دستان شما

شرکت زوتاک را همه به واسطه کارت‌های گرافیکی حرفه‌ای انویدیا می‌شناسند، اما مدتی است این شرکت سری محصولات جدیدی با نام ZBOX را نیز روانه بازار کرده است. به گزارش ایتنا، ZBOX اصولا یک mini-PC است، یعنی یک رایانه کوچک. این محصولات به صورت یک کیس کامل و برای کارهایی مانند دیدن فیلم و دیگر محتوای چند رسانه‌ای یا استفاده از اینترنت بسیار مناسب هستند. شرکت زوتاک اخیرا یک مدل متفاوت از این سری را معرفی کرده است، که ZBOX Nano AD۱۰ نام دارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

همان طور که از نام این محصول مشخص است، اندازه کوچک نکته اصلی این محصول است. ZBOX Nano فوق‌العاده کوچک است (۱۲۷x۱۲۷x۴۵ میلی‌متر)، به نوعی که حتی از کف دست شما نیز کوچک‌تر است.

قابل توجه است که کوچک‌تر بودن این محصول نه تنها بر روی کارایی آن نسبت به مدل‌های معمولی تأثیر نگذاشته است، بلکه ZBOX Nano چند ویژگی جدید را نیز معرفی می‌کند.

درون ZBOX Nano یک گیرنده مادون قرمز مجتمع شده است و به همراه این محصول یک ریموت کنترل سازگار با Windows Media Center نیز ارایه می‌شود، که هر دو این موارد برای اولین بار است که با محصولی از این سری عرضه می‌شوند.

سخت افزار این محصول نیز کمی از یک رایانه مجزا ندارد؛ پردازنده دو هسته‌ای ۱. ۶ گیگاهرتزی، کارت گرافیکی AMD Radeon HD ۶۳۱۰ و دو درگاه USB ۳. ۰. شایان ذکر است که این محصول در دو مدل ارایه خواهد شد، ZBOX Nano AD۱۰ معمولی و ZBOX nano AD۱۰ Plus، که دومی ۲ گیگ رم و یک هارددیسک ۳۲۰ گیگابایتی نیز دارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بهبود کپی، انتقال، تغییرنام و حذف در ویندوز ۸

هنگام کار با ویندوز کپی، انتقال، تغییر نام و حذف اطلاعات، به شدت مورد استفاده کاربران قرار می گیرد و در صورتی که به صورت همزمان چند فایل کپی و یا انتقال داده شود در چند پنجره انجام عملیات نمایش داده می شود. در وبلاگی که جهت معرفی امکانات و ویژگی های ویندوز هشت راه اندازی شده است اعلام شد که این ویژگی های پرکاربرد در ویندوز۸ بهبود خواهد یافت.

کپی
در صورتی که به صورت همزمان چندین مطلب کپی شود، نه تنها باعث باز شدن چندین پنجره که باعث شلوغی صفحه می شود، بلکه سرعت کپی کردن نیز کاهش می یابد که معمولا برای بهبود این روش از برنامه های مختلفی استفاده می شود. اما در ویندوز ۸ این عیب برطرف خواهد شد به طوری که در صورت کپی چند مطلب به صورت همزمان، تمامی آنها در یک پنجره نمایش داده می شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

از ویژگی های جالبی که در این شکل کپی وجود دارد در صورتی که چند فایل در حال کپی باشد، می توان یک یا چند فایل در حال کپی را موقتا از کپی کردن متوقف کرد تا دیگر فایلها با سرعت بیشتری کپی شوند.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

با انتخاب More details جزئیات کامل کپی از اندازه فایل و میزان کپی انجام شده به درصد تا سرعت انجام کپی نمایش داده می شود.

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

در صورتی که چند فایل برای کپی انتخاب شده باشند جزئیات آنها نیز در یک پنجره نمایش داده می شود و در صورت توقف موقت فایل ها از کپی سرعت کپی سایر فایلها افزایش می یابد که در جزئیات نمایش داده شده کاملا مشخص می شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در حین کپی یک فایل، در صورتی که از قبل فایلی با یک نام مشابه ذخیره شده باشد ویندوز سه حالت را پیشنهاد می کند :
فایل جدید جایگزین فایل قبلی می شود
از کپی شدن فایل جدید جلوگیری می شود
فایل جدید کپی شده و با یک نام مشابه با فایل قبلی ذخیره می شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در تغییراتی که برای این حالت در ویندوز۸ وجود خواهد داشت، مشخصات فایل ذخیره شده و فایلی که تصمیم به ذخیره آن گرفته شده است نمایش داده شده و می توان با یکدیگر مقایسه کرد و بهترین فایل را جهت ذخیره انتخاب کرد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgادامه مطلب ...
پنج شنبه 7 مهر 1390برچسب:, :: 23:40 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

روز دختر مبارک

امیدوارم مثل حنا با مسولیت

مثه کزت صبور

مثه ممول مهربون

مثه جودی شاد و سر زنده

و مثل سیندرلا خوشبخت باشی !

roozdokhtar15.jpg

 

مراحل انجام پذيرش غير حضوري تاريخ انتشار :1390/06/27

 

  1-   با شناسه عبور: شماره داوطلبي pnu و گذرواژه : شماره ملي وارد سيستم شويد.( راهنماي ورود به سيستم گلستان  (ويژه دانشجو))

2-از طريق مسيرزير  نسبت به تكميل اطلاعات و همچنين ارسال مدارك لازم اقدام نمائيد. راهنماي پذيرش غير حضوري دانشجويان ورودي 90 (ويژه دانشجو)

تذكر : حجم هر تصوير حداكثر 250كيلوبايت و ترجيحا فرمت آن jpg يا jpeg باشد.

  آموزش==> دانشجو==> پذيرش غيرحضوري==> "پذيرش غير حضوري دانشجويان جديدالورود"

3-   بعد از 24 لغايت 72ساعت مجدداً به سيستم مراجعه و جهت انتخاب واحد از مسير زير اقدام نمائيد.(حداكثر تعدادواحد انتخابي دانشجويان كارشناسي 16 واحد و كارشناسي ارشد 14 واحد و حداقل واحد انتخابي 5 واحد مي باشد.)

ثبت نام ==> عمليات ثبت نام ==> "ثبت نام اصلي"

شايان ذكر است در طي اين مدت (24 لغايت 48 ساعت) كارشناس مركز نسبت به انجام فرايند پذيرش نهايي با توجه به مدارك ارسالي پذيرفته شدگان اقدام مي نمايد. درصورت عدم تائيد مدارك ارسالي، وضعيت  پذيرفته شده ناتمام باقي خواهد ماند.( در منوي اطلاعات جامع دانشجو مقابل فيلد "آخرين وضعيت"   خالي مي باشد.) ايشان مي بايست بجهت روشن شدن وضعيت خود به كارشناس مركز مراجعه نمايند.

4-   جهت سهولت در انتخاب دروس در هنگام انتخاب واحد به پورتال اطلاع رساني دانشگاه به آدرس   www.pnu.ac.ir  مراجعه و سرفصل دروس   رشته خود را مشاهده  نماييد . در هنگام اخذ درس رعايت روابط دروس ( روابط پيش نيازي و هم نيازي دروس ) الزامي است .

5-     بعد از انجام مراحل فوق با توجه به تاريخ مندرج در گواهي پذيرش اينترنتي   جهت تحويل مدارك  به مركز پذيرش خود مراجعه نماييد.

6-   شايان ذكر است تاريخ و ساعت تشكيل كلاس   در گزارش 101 " نتيجه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجو"  (كه  پس از  پذيرش دانشجوتوسط مراكز و انتخاب واحد در دسترس   قرار مي گيرد)و  همچنين سايت هاي اطلاع رساني مراكز درج گرديده است .

 

 

زمان:
مكان:
 

شنبه 26 شهريور 1390برچسب:, :: 21:53 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

فايل راهنماي دانشجويان جديد الورود (تاريخ درج خبر: 26/6/90)

دانلود كنيد:

فايل راهنماي دانشجويان جديد الورود

شنبه 26 شهريور 1390برچسب:, :: 21:51 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

  ضمن عرض تبريك به مناسبت پذيرفته شدن دانشجويان جديد در دانشگاه
      پيام نور، جزئيات ثبت نام  و پذيرش دانشجويان شامل مراحل ذيل ميباشد:

 

**راهنماي ورود به سيستم گلستان  دانشجويان ورودي 90(ويژه دانشجو)

 

**راهنماي پذيرش غير حضوري دانشجويان ورودي 90 (ويژه دانشجو)


**
راهنماي پردازش پذيرش نهايي دانشجويان (ويژه مراكز و واحدها)


**كتاب راهنماي دانشجويان ورودي جديد **

شنبه 26 شهريور 1390برچسب:, :: 21:26 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

 

 

برنامه کلاسی ترم جدید، از 15 مهر، میره تو قسمت گزارش از پورتال بچه ها

reg.pnu.ac.ir

شنبه 26 شهريور 1390برچسب:, :: 21:21 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

 

ویندوز

تردیدی نیست که ویندوز 95 مایکروسافت واقعاً یک‌بار دیگر تجربه کار با PC را متحول ساخت، 16 سال پیش این صنعت را به‌شدت تحت تاثیر خود قرار داد.
 

هفته گذشته مایکروسافت اعلام کرد که نسل بعدی سیستم‌های عامل ویندوز این شرکت یعنی ویندوز 8 که در طول چند ماه آینده برای آزمایش عمومی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت، درست به اندازه ویندوز 95 افسانه‌ای، انقلابی خواهد بود.
 

Steven Sinofsky رییس بخش ویندوز و ویندوز لایو شرکت مایکروسافت می‌گوید: «چیزهای زیادی از زمان ویندوز 95 تاکنون تغییر کرده‌اند. در واقع عرضه ویندوز 95 آخرین تحول بنیادی ویندوز به‌شمار می‌آید که با مطرح شدن مفهوم دسکتاپ همراه بود.
 

امروزه دو سوم PCهای موجود را مدل‌های موبایل یعنی لپ‌تاپ‌ها، نت‌بوک‌ها، نوت‌بوک‌ها، تبلت‌ها، Slateها، مدل‌های قابل تبدیل و... تشکیل می‌دهند. از سوی دیگر، تقریبا تمام کامپیوترهای امروزی قابلیت بهره‌گیری از اتصالات بی‌سیم را دارند.
 

در عین حال، این سیستم‌ها از تنوع گسترده‌ای از پیکربندی‌های نمایشگر بهره می‌گیرند که از مدل‌هایی با اندازه‌های زیر 10 اینچ تا نمایشگرهای متعدد HD را شامل می‌شوند. صنعت ذخیره‌سازی از محدوده مگابایت به فضای ترابایت جهش کرده است و به سمت ذخیره‌سازی کلود پیش می‌رود».با وجود آن‌که مایکروسافت همچنان در مورد تاریخ عرضه رسمی ویندوز 8 سکوت کرده است، اما بسیاری از ناظران بر این عقیده‌اند که نسل بعدی ویندوز در سال 2012 عرضه خواهد شد.


انتصاب دبیر اجرایی دومین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور

تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۶/۲۱

دکتر صادق علی موحد منش، رئیس دانشگاه پیام نور استان مازندران و رئیس دومین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور، با صدور ابلاغی، مهندس مهدی زیاری، عضو هیئت علمی گروه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات این دانشگاه را به عنوان دبیر اجرایی دومین المپیاد رباتیک منصوب کردند.

 

 

تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۶/۲۱

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی  دومین المپیاد رباتیک دانشگاه  پیام نور، دومین نشست کمیته علمی المپیاد رباتیک داشگاه پیام نور در ساری برگزار شد.

در این نشست  دکتر کریم زادگان دبیر کمیته علمی دومین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور از افزایش سه لیگ جدید به تعداد لیگ های شرکت کننده در این دوره المپیاد خبر داد و اظهار داشت لیگ ربات های انسان نما و مسیر یاب دانش‌آموزی از لیگ های جدید هستند که به لیگ های  این المپیاد افزوده شده است.

به گفته وی در حاشیه برگزاری این المپیاد کارگاههای آموزشی  تشکیل می شود. دومین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور با مشارکت سازمان صدا و سیما، وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری مازندران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه تربیت معلم، دانشگاه تهران، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور و دانشگاه پیام نور مازندران در روزهای 22 تا 25 آذرماه 1390 در مجموعه ورزشی نفت محمود آباد برگزار می شود.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس http://www.pnuopen.org مراجعه کنید.

 

 

 

 


 

 لیست ارائه دروس و منابع نیمسال اول سال تحصیلی 91-90 دانشگاه پیام نور
برنامه ذيل براي كليه دانشجويان با ورودي هاي آزمون سراسري و آزمون فراگير قابل ارائه است.
همچنين اين برنامه شامل كليه دانشجويان مركز هماهنگي و پذيرش بين الملل و آموزش مجازي نيز مي باشد

کلیه فایل های ارائه شده در این پست مطلب توسط دانشگاه پیام نور منتشر شده است 
سایت
اخبار پیام نور ( pnunews.com  این فایل ها را باز نشر کرده است

 

 

 

نظام تجميع

مهندسي كامپيوتر (نرم افزار)

ليست ارائه دروس

وضعيت منابع

جدول تطبيق

مهندسي كامپيوتر(سخت افزار)

ليست ارائه دروس

وضعيت منابع

جدول تطبيق

مهندسي فناوري اطلاعات

ليست ارائه دروس

وضعيت منابع

جدول تطبيق

مهندسي صنايع

ليست ارائه دروس

وضعيت منابع

جدول تطبيق

مديريت اجرايي

ليست ارائه دروس

وضعيت منابع

جدول تطبيق

مديريت پروژه

ليست ارائه دروس

وضعيت منابع

جدول تطبيق

بقیه رشته ها در ادامه مطلب موجود استادامه مطلب ...
یک شنبه 20 شهريور 1390برچسب:, :: 14:56 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

نحوه محاسبه نمره امتحان در دانشگاه پیام نور سیستم گلستان - نحوه محاسبه نمره در پیام نورسیستم آموزشی مخصوص دانشگاه پیام نور خروجی اولیه نمرات امتحانات این دانشگاه را نیز منحصر کرده است. این خروجی در حالت اولیه خود حالت های متفاوتی دارد که بعد از چند عمل ریاضی ساده در انتها بر مبنای ۲۰ محاسبه می شود. در این مطلب اخبار پیام نور  سعی خواهد کرد حالت های مبهم را با ذکر مثال به اطلاع برساند
حالت اول : اگر استاد برای دانشجو نمره میان ترم در نظر بگیرد
میان ترم از ۶ نمره + نمره امتحان از ۱۴ نمره = ۲۰  
حالت دوم
: اگر استاد برای دانشجو نمره میان ترم در نظر نگیرد
نمره امتحان از ۱۴ نمره ضرب در ۱۰ سپس تقسیم بر ۷ = ۲۰
نکته ۱ : نمرات دانشجو در تمام موارد در هر دو حالت محاسبه می شود و بهترین حالت در نظر گرفته میشود.به طور مثال اگر استاد برای دانشجو
نمره میان ترم ۳ از ۶ نمره را در نظر بگیرد و  دانشجو نمره ۱۴ از ۱۴نمره را کسب کند در حالت اول نمره دانشجو ۱۷ می شود اما در حالت دوم نمره دانشجو ۲۰ می شود پس سیستم نمره ۲۰ را برای دانشجو در نظر میگیرد ۱۴*۱۰/۷ = ۲۰
اگر چه شنیده میشود این آیین نامه در حال تغییر است .

آموزش تصویری نحوه اعتراض و اعلام اشکال سوالات امتحانات دانشگاه پیام نور کلیک کنید
آموزش تصویری نحوه اعتراض به نمرات امتحانات دانشگاه پیام نور کلیک کنید
آموزش تصویری نحوه ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه پیام نور کلیک کنید
آموزش تصویری نحوه دیدن نمرات امتحانات دانشگاه پیام نور کلیک کنید

 

  اخبار پیام نور ( pnunews.com  به اطلاع کلیه پذیرفته شدگان ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سامانه گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir  و طبق زمان بندی اعلام شده در جدول زیر خواهد بود

پذیرفته شدگان فراگیر مقطع کاردانی به کارشناسی از ۲۷ شهریور۹۰ تا ۳۱ شهریور۹۰
پذیرفته شدگان فراگیر مقطع کارشناسی  از ۲۷ شهریور۹۰ تا۳۱ شهریور۹۰
پذیرفته شدگان فراگیر مقطع کارشناسی ارشد از ۲۷ شهریور۹۰ تا ۳۱ شهریور۹۰
پذیرفته شدگان رسمی (آزمون سراسری) مقطع کارشناسی از ۱ مهر ۹۰ تا ۵ مهر ۹۰
پذیرفته شدگان رسمی (آزمون سراسری) مقطع کارشناسی ارشد از ۱ مهر ۹۰ تا ۵ مهر ۹۰

تاريخ نام نويسي و مدارك مورد نياز پذيرفته شدگان آزمون فراگير سال 1390 به شرح زير  اعلام مي‌‌شود:

الف- دوره كارشناسي(دوره فراگير نوبت بيست و دوم)

پذيرفته شد‌گان مي‌توانند صرفاً در كد قبولي اعلام شده در نيمسال اول 91-90 در مركز و رشته قبولي از تاريخ 27/6/90 لغايت 31/6/90 ثبت نام نمايند. مدارك مورد نياز جهت ثبت نام به شرح ذيل مي‌باشد:

 (دستور العمل نوبت بيست و يكم)

1)      اصل شناسنامه و دو برگ فتوكپي از تمام صفحات آن

2)      اصل و تصوير كارت ملي

3)      6 قطعه عكس تمام رخ 4×3 با زمينه روشن تهيه شده در سال جاري

4)      مدرك مشخص كننده وضعيت نظام وظيفه (ويژه آقايان)

5)      گواهي اشتغال به كار و اصل حكم كارگزيني مربوط براي استفاده كنندگان از سهميه كارمندي

6)      گواهي تائيديه سهميه ايثارگري از مراجع ذيربط براي استفاده كنندگان از سهميه مذكور

7)   اصل و تصوير گواهي، ديپلم متوسطه نظام جديد و پيش دانشگاهي يا ( اصل و تصوير گواهي ديپلم متوسطه نظام قديم )

8)   اصل و تصوير ريز نمرات دوره هاي متوسطه نظام جديد و پيش دانشگاهي يا (اصل و تصوير ريز نمرات دوره متوسطه نظام قديم )  

9)   اصل رسيد پستي تائيديه تحصيلي ديپلم متوسطه نظام جديد و پيش دانشگاهي يا (اصل رسيد پستي تائيديه تحصيلي ديپلم متوسطه نظام قديم )

يادآوري مهم:

پذيرفته شدگان رشته تربيت بدني و علوم ورزشي پس از شركت در آزمون عملي و قبولي در آن مجاز به ادامه تحصيل مي‌باشند. بديهي است ثبت نام ايشان پس از قبولي در آزمون عملي از نيمسال دوم 91-90 خواهد بود.

تاريخ برگزاري آزمون عملي  در اواخر مهر ماه سال جاري به اطلاع خواهد رسيد.

لازم به ذكر است امتحان عملي مزبور قابل تكرار نخواهد بود.

ب- دوره كارشناسي ناپيوسته (دوره فراگير نوبت سوم)

پذيرفته شدگان اين دوره كه داراي مدرك كارداني مورد تاييد وزارت علوم تحقيقات و فن آوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي‌باشد مي‌توانند صرفاً در كد قبولي اعلام شده در نيمسال اول 91-90 در مركز و رشته قبولي از تاريخ 27/6/90 لغايت 31/6/90 ثبت نام نمايند. مدارك مورد نياز جهت ثبت نام به شرح ذيل مي‌باشد:

1)      اصل و دو برگ تصوير كليه صفحات شناسنامه

2)      اصل و تصوير كارت ملي

3)      6 قطعه عكس 4×3 جديد تمام رخ پشت نويسي شده

4)   اصل و تصوير مدرك فوق ديپلم (مدرك كارداني مورد تائيد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و يا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي )با قيد معدل

نكته : لازم به ذكر است پذيرفته شدگاني كه مدرك كارداني آنها فاقد معدل مي باشد لازم است نسبت به ارائه گواهي فارغ التحصيلي داراي معدل در مقطع كارداني اقدام نمايند .

5)      مدرك مشخص كننده وضعيت نظام وظيفه (ويژه آقايان )

6)      گواهي اشتغال به كار و اصل حكم كارگزيني مربوط براي استفاده كنندگان از سهميه كارمندي

7)      گواهي تائيديه سهميه ايثارگري از مراجع ذيربط براي استفاده كنندگان از سهميه مذكور

يادآوري  مهم:

پذيرفته شدگان رشته تربيت بدني كه داراي مدرك كارداني هم نام (مطابق جدول صفحه27 دفترچه راهنماي فراگير نوبت سوم) مي‌باشند از آزمون عملي معاف مي‌باشند و ساير پذيرفته شدگان اين رشته مي‌بايست در آزمون عملي كه تاريخ آن متعاقباً در مهرماه سال جاري اعلام مي‌شود شركت نمايند.

ضمناً آزمون عملي مزبور غير قابل تكرار و ثبت نام كليه پذيرفته شدگان قطعي اين رشته از نيمسال دوم 91-90 خواهد بود.

 

 

ج- دوره كارشناسي ارشد(دوره فراگير نوبت دهم)

پذيرفته شدگاني كه داراي مدرك كارشناسي مورد تاييد وزارت علوم تحقيقات و فنآوري و يا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي هستند مي‌توانند در كد قبولي اعلام شده در نيمسال اول 91-90 در مركز و رشته قبولي از تاريخ 27/6/90 لغايت 31/6/90 ثبت نام نمايند مدارك مورد نياز جهت ثبت نام به شرح زير مي‌باشد:

1)     اصل مدرك كارشناسي(ليسانس) مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كه در آن معدل دوره كارشناسي قيد شده باشد.

تبصره 1. پذيرفته شدگاني كه به دلايلي قادر به ارائه اصل مدرك كارشناسي(ليسانس) نمي‌باشند؛ لازم است اصل گواهي دانش آموختگي تاييد شده توسط دانشگاه يا موسسه آموزش عالي محل اخذ كارشناسي(ليسانس) را ارائه نمايند كه در آن عبارت زير قيد شده باشد.

" اشتغال به تحصيل نامبرده مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي‌باشد".

تبصره. براساس مصوبه شماره 368 مورخ 3/11/74 شوراي عالي انقلاب فرهنگي، طلاب و فضلاء حوزه علميه كه براساس مدارك صادر شده مديريت حوزه علميه قم و مشهد دوره سطح دو را با موفقيت گذرانده‌اند، همانند دارندگان مدارك كارشناسي مي‌توانند در رشته‌هاي علوم انساني اين دوره تحصيل نمايند.

2)      اصل شناسنامه و دو سري تصوير از تمام صفحات آن

3)      اصل و تصوير كارت ملي(پشت و رو)

4)      6 قطعه عكس تمام رخ 4×3 با زمينه روشن تهيه شده در سال جاري

5)      مدرك مشخص كننده وضعيت نظام وظيفه (ويژه آقايان)

6)      گواهي اشتغال به كار و اصل حكم كارگزيني مربوط براي استفاده كنندگان از سهميه كارمندي

7)      گواهي تائيديه سهميه ايثارگري از مراجع ذيربط براي استفاده كنندگان از سهميه مذكور

يادآور ي مهم براي كليه دوره ها:

لازم است كليه پذيرفته شدگان براي  اطلاع دقيق از تاريخ و چگونگي ثبت نام خود از تاريخ 23/6/90 به سایت مراجعه داشته باشند

یک شنبه 20 شهريور 1390برچسب:, :: 14:53 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

 

برای ثبت نام و انتخاب واحد  دانشگاه پیام نور به سیستم گلستان مراجعه کنیدhttp://reg.pnu.ac.ir   http://reg1.pnu.ac.ir
دسترسی سریعتر به سیستم انتخاب واحد کلیک کنید


آموزش تصویری در پایین صفحه
پس از ورود به سیستم به قسمت:
ثبت نام --->عملیات ثبت نام ---> ثبت نام اصلی بروید
نکته مهم آموزش تصویری زیر بر اساس انتخاب واحد ترم قبل می باشد و ممکن است تغییرات جزئی نیز در سیستم گلستان وجود داشته باشد

سیستم گلستان پیام نور - reg.pnu.ac.ir

سیستم گلستان پیام نور reg.pnu.ac.ir
reg.pnu.ac.ir - سیستم گلستان

انتخاب واحد نیمسال اول دانشجویان ورودی قدیم دانشگاه پیام نور از ۲۱ شهریور آغاز میشود.

 


به گزارش اخبار پیام نور، دانشجویان پیام نور از امروز ۱۹ شهریور ۹۰ می توانند با مراجعه به سیستم گلستان و از مسیر :ثبت نام --> عملیات ثبت نام --> ثبت نام اصلی از زمان ثبت نام و انتخاب واحد خود اطلاع پیدا کنند.هر دانشجو در زمان مشخصی می تواند انتخاب واحد کند. از تاریخ و ساعت مشخص شده هر دانشجو ۷۲ ساعت فرصت دارد تا انتخاب واحد کند.بر اساس اعلام عبدالله معتمدی معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصيلی ۹۱-۹۰ این دانشگاه برای ورودی های قدیم از ۲۱ شهریور ۹۰ آغاز و تا ۲۷ شهریور ۹۰ ادامه خواهد داشت. همچنین زمان حذف و اضافه این ترم از تاریخ ۱۷ مهر ۹۰ آغاز خواهد شد.
دانشجويان برای ثبت نام و انتخاب واحد ترم پاییز پیام نور بايد به سيستم گلستان مراجعه كنند.
http://reg.pnu.ac.ir   http://reg1.pnu.ac.ir دسترسی سریعتر به سیستم گلستان کلیک کنید 

 

درباره وبلاگ

این وبلاگ برای همه بچه های مهندسی فناوری اطلاعات ورودی 87 زده شده اما همه دوستان میتونن از این وبلاگ استفاده کنن امیدوارم از مطالب بهترین استفاده رو ببرید پیشنهاد و یا انتقادی بود حتما در نظرات بفرمایید اگر مطلب خاصی خواستید در نظرات بفرمایید تاقرار داده بشه آرزوی بهترین ها برای شما دوست عزیز موفق باشید
آخرین مطالب
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان بچه های مهندسی فناوری اطلاعات ورودی 87 و آدرس itgroup-1387.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید
آمار وب سایت:
 

بازدید امروز : 65
بازدید دیروز : 55
بازدید هفته : 221
بازدید ماه : 1086
بازدید کل : 597641
تعداد مطالب : 259
تعداد نظرات : 71
تعداد آنلاین : 1Alternative content


<-PollName->

<-PollItems->

وب سایت ختم قرآن مجیدTop Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر

كد موسيقي براي وبلاگ

كد تغيير شكل موس