بچه های مهندسی فناوری اطلاعات ورودی 87
نمونه سوال-کتاب-مقاله و...
 
چهار شنبه 21 ارديبهشت 1390برچسب:, :: 9:55 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

 

خودروی آینده با اینترنت
 
دانش همه جا هست؛ از اتاق کار گرفته تا اتاق خواب، در کافی‌شاپ یا در کلاس درس دانشگاه یا حتی هنگام سفر در قطار. صحبت از اینترنت است. تنها مکانی که تا‌کنون از گزند اینترنت مصون مانده، اتومبیل شماست که آن هم قرار است "متصل" شود.

به نقشه‌ دسترسی کشورهای مختلف در سراسر جهان به اینترنت که می‌نگرید، می‌بینید که WWW مانند شبکه‌ای دنیا را به هم وصل کرده است. صرف‌نظر از سرعت اینترنت و ضریب نفوذش، همه‌جا هست. در سال ۲۰۱۱ می‌توان تنها با چند کلیک از هر مکانی، به این جهان درهم تنیده متصل شد. روی نقشه‌ قلمرو اینترنت تنها یک لکه‌ سفید وجود دارد و آن هم محدوده‌ درون خودروهاست. شاید در بسیاری از کشورهای جهان که سانسور و محدودیت دسترسی به اینترنت مسئله‌ اصلی کاربران است، بود و نبود آن در خودرو چندان حیاتی نباشد. اما در سرزمین "بی‌ام‌و"، "آئودی" و "بنز" که همیشه ردپای تازه‌های تکنولوژیکی را می‌توان در صنعت خودروسازی‌اش نظاره‌گر بود، این لکه‌ سفید کمی ننگین است.ادامه مطلب ...
چهار شنبه 21 ارديبهشت 1390برچسب:, :: 9:53 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

Macropinna microstoma یک روشنفکر واقعی است. این ماهی در تاریک ترین قعر دریاها زندگی کرده و کله ای کاملا منور و نورانی دارد. بعلاوه محتویات مخش تماما مشخص لذا فرصت پنهان کاری ندارد. این ماهی دید بسیار وسیعی دارد چون دارای چشم های لوله ای چرخان بوده و قادر است از ورای کله شفافش به خوبی پشت سر خود را ببیند.دانشمندان میگویند توانایی های این ماهی یکی دیگر از عجایب خلقت است.

سه شنبه 13 ارديبهشت 1390برچسب:, :: 14:7 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

سلام به همگی !!

برای دوستان عزیزی که این ترم  درس سنگین  مدیریت و کنترل پروژه فناوری اطلاعات را گرفته اند یه سورپرایز دارم و اونم حل پرسش های آخر فصل می باشد.

نکته : فصلهای 8 و 10 و 11 و 13 کتاب مذکور حذف می باشند.

 

 

 حل المسائل کتاب مدیریت و کنترل پروژه فناوری اطلاعات

نوشته : جک تی مارچوکا        ترجمه : مولاناپور و حبیبی پور

 

دانلود فصل 3      توسعه اساسی منشور و طرح پروژه

حجم79 KB

 

دانلود فصل 4      بعد انسانی مدیریت پروژه

حجم78 KB

 

دانلود فصل 5      تعریف و مدیریت محدوده پروژه

حجم59 KB

 

دانلود فصل 6      ساختار شکست کار و تخمین پروژه

حجم 68 KB

 

دانلود فصل 7      زمان بندی و بودجه پروژه

حجم 57 KB

 

دانلود فصل 9      ارتباطات، پیگیری و گزارش پروژه

حجم 128 KB

 

دانلود فصل 10      مدیریت کیفیت پروژه های فناوری اطلاعات

حجم601 KB

 

دانلود فصل 12       مدیریت تدارکات پروژه و برون سپاری

حجم 109 KB

 

دانلود فصل 14     پیاده سازی، خاتمه و ارزیابی پروژه

حجم 62 KB

 

 

یک دوربین تمام کارها و اتفاقاتی را که کاربر می بیند ضبط می کند و همچنین می تواند اشیا را شناسایی کند.
به این ترتیب شما می توانید به دوربین بگویید که دنبال چه چیزی می گردید و سیستم به شما نشان خواهد داد که کجا و چه هنگام آخرین بار شی ء گم شده را دیده اید.
به زعم برخی کارشناسان، «یاسو کنییوشی»، مخترع این عینک و تیم تحقیقاتی وی در دانشکده علوم و فناوری اطلاعات دانشگاه توکیو با این اختراع موفق به خلق پیشرفته ترین نرم افزار شناسایی اشیا شدند.
محققان می گویند در آینده این عینک ها حتی هوشمندتر هم خواهند شد به طوری که می توانند اشیایی را شناسایی کنند که حتی صاحب آنها نیز آنها را تشخیص نمی دهد.

.ادامه مطلب ...

 

 
* گرایش‌ها و ابعاد مختلف این رشته در کارشناسی ارشد
۱- تجارت الکترونیکی و سیستم های چند رسانه ای
۲- مدیریت سیستم های اطلاعاتی و امنیت اطلاعات
۳- شبکه های کامپیوتری
۴- مهندسی فناوری اطلاعات (IT)
توضیحی پیرامون هر گرایش
* شبکه های کامپیوتری
این گرایش از رشته IT در سرتاسر دنیا زیررشته ای از گرایش مهندسی کامپیوتر و مخابرات تلقی می‌شود و از لحاظ کاربردی پیشینه طولانی تری نسبت به دیگر گرایش‌های فن آوری اطلاعات دارد. متخصین شبکه های کامپیوتری قادر خواهند با توانایی های برگرفته از تحصیلات خود در این زمینه فعالیت های گوناگونی را انجام داده و در حرفه های متفاوت و متنوعی مشغول به خدمت رسانی شوند. از جمله این دانش‌های کاربردی این گرایش می‌توان به موارد مهمی همچون طراحی و پیکربندی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری و برنامه نویسی شبکه اشاره کرد. امنیت در شبکه های کامپیوتری از دیگر مباحثی است که در قالب تعلیمات مرتبط با این گرایش قرار می‌گیرد. مهندسان گرایش شبکه های کامپیوتری همچنین قادر خواهند بود با مهندسان گرایش های دیگر مثل تجارت الکترونیک در زمینه بسترسازی برای فعالیت‌هایشان، همکاری کنند. ساختن برنامه های تحت شبکه اینترینت جهانی یا web و پیاده سازی سیستم‌های توزیع شده (مانند پایگاه داده های توزیع شده یا سیستم عاملهای توزیع شده) از دیگر فعالیت‌هایی است که به کارشناسان محصل در این گرایش آموزش داده می‌شود.
* تجارت الکترونیک و سیستم های چند رسانه‌ایی
تجارت الکترونیک با استفاده از شبکه های رایانه ای، معاملات تجاری را در مراحل گوناگون آن مانند طراحی، تولید، خرید و فروش و تحویل، ساده نموده و به آن سرعت می بخشد. عبارت «تجارت الکترونیک» دربرگیرنده هر گونه تجارت و تعامل مدیریتی است که با استفاده از فن آوری اطلاعات و ارتباطات صورت می گیرد. هدف از این دوره ارائه درکی مناسب از فناوری‌های مرتبط با شبکه های کامپیوتری، مهارت در طراحی و تولید سیستم‌های مالی مدیا برای توزیع در سطح شبکه و آگاهی از ابزارها و روشهای مودنیاز برای تغییر وظایف تجارتی و مدیریتی از طریق انجام معاملات به صورت الکترونیکی است. دوره کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیک فارغ التحصیلانی کاردان با دانش فنی، مهارتهای خلاق و توانایی تجاری خلق می کند تا بتوانند از پتانسیل عظیم بازاریابی در شبکه های رایانه ای بهره برداری نمایند.
* فناوری اطلاعات
رشته فناوری اطلاعات دانشی را به مخاطب منتقل می‌کند که طی آن روش‌های جمع‌آوری اطلاعات، استفاده و انتقال آن میسر شود. مطالعه، طراحی، ساخت، راه‌اندازی، نگهداری سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، جمع‌آوری، سازمان‌دهی، طبقه‌بندی و انتقال اطلاعات مهم‌ترین اهدافی است که مهندسی فناوری اطلاعات آن را دنبال می‌کند. مهم‌ترین توانمندی دانش‌آموختگان این رشته، استفاده صحیح و بهره‌برداری به‌موقع از اطلاعات است. در عصری که به‌سر می‌بریم فناوری اطلاعات یکی از عمده‌ترین محورهای تحول و توسعه در دنیا محسوب می‌شود. امروزه دستاوردهای ناشی از فناوری اطلاعات چنان با زندگی مردم تلفیق شده است که توقف در مسیر آن باعث ایجاد اختلال در جامعه و حتی رفاه و آسایش مردم می‌شود. از این‌رو بسیاری از کشورها جهت عمومیت بخشیدن به استفاده از فناوری اطلاعات دست به اقدامات خرد و کلانی زده‌اند که آموزش آکادمیک فناوری اطلاعات یکی از این موارد است. رشته فناوری اطلاعات در دوره کارشناسی ارشد ضمن تکمیل مدیریت پروژه به ارایه راه‌حل‌های مناسب برای مسایل پیچیده سازمانی می‌پردازد.
* مدیریت سیستمهای اطلاعاتی و امنیت اطلاعات
با توجه به افزایش وابستگی به تکنولوژِی اطلاعات و ارتباطات دردولت الکترونیک و خطراتی که دراستفاده از آن با آنها مواجه هستیم مانند برنامه های مخرب ویروسها، حمله نفوذ گران و سارقان، حملات Dos و DDos و … نیاز به متخصصینی که بتوانند جلوی اینگونه خطرات را بگیرند و یا در صورت بروز سیستم ها را سریعا ریکاوری کنند بسیار احساس می شود. بنا بر گزارش Gartner بین رشته های IT این رشته بیشترین رشد را در سال ۲۰۰۵ داشته است که خود گواهی بر اهمیت و ضرورت امنیت اطلاعات در شرکت ها و سازمان ها می باشد. 

* زمینه‌های اشتغال
با توجه به گسترش روزافزون دنیای کامپیوتر امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان کامپیوتر احساس می‌شود. امروزه یک مهندس کامپیوتر اگر علاقمند به کار باشد، هیچ وقت با مشکل بیکاری روبه رو نمی‌شود. به خصوص مهندسین نرم افزار فرصت‌های شغلی بیشتری داشته و برای کارکردن نیاز به امکانات و تجهیزات زیادی ندارند. فرصت‌های شغلی این رشته به حدی گسترده و متعدد است که نه تنها فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار می شوند بلکه دانشجویان دو سال آخر این رشته نیز می توانند وارد بازار کار شده و فعالیت کنند. برای مهندسین سخت افزار هم امکان کار در شرکت‌های تولید کننده قطعات و دستگاه‌ها و مراکز صنعتی – تولیدی بسیار فراهم است و از نظر سطح درآمدی هم با توجه به دانش و پشتکار شخصی در حد قابل قبول و ایده آلی قرار دارند. از طرفی با توجه به استفاده روزافزون از شبکه اینترنت زمینه کار در این موضوع نیز بسیار مهیاست.ادامه مطلب ...

 

 

این پست راجع به لیستی عالی از بهترین سیستم عامل هایی هست که شاید شما هیچ وقت در مورد آنها نشنیده اید و بعد از خواندن این پست دلیل های کافی برای بوکمارک کردن یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد این OS ها خواهید داشت و امیدوارم شما هم مثل من از این لیست خوشتان بیاید.چه شما در محیط کار خود باشید و چه در منزل ، چه مدیر باشید و چه دانش آموز،دانشجو و …. فرقی نمی کند.چیزهای عجیبی در این سیستم عامل ها هست که می توانند برای شما گزینه هایی مناسب به شمار آیند .
در زیر ۵ سیستم عامل مختلف که احتمالا شما هیچ موقع اسمی از آنها نشنیده اید همراه با توضیحی مختصر لیست شده اند :

Jolicloud

Jolicloud یک سیستم عامل جدید برای نت بوک ها می باشد .این OS دارای اینترفیس زیبا ، دایرکتوری نرم افزاری و یک سری از امکانات مخصوص سوشیال مدیا است که این سیستم عامل را آسان و جالب برای استفاده کرده است .


ReactOS

ReactOSis یک سیستم عامل رایگان و مدرن براساس طراحی ویندوز XP /2003 است.این سیستم عامل براساس لینوکس نیست و در آن معماری یونیکس به کار گرفته نشده است .این OS با ویندوز سازگاری دارد و به شما اجازه می دهد نرم افزارهای ویندوزی و درایورهای خود را روی این سیستم عامل اجرا کنید .کسانی که با اینترفیس ویندوز های Downlevel مایکروسافت خو گرفته اند می توانند این ویندوز را بدون هیچ پول و کپی رایتی استفاده کنند .ادامه مطلب ...
سه شنبه 13 ارديبهشت 1390برچسب:, :: 13:33 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

 

 

http://publicrelations.tums.ac.ir/images/news/moalem.jpg

معلم ای سراپرده ی آشتی،تو ای سپیده دم زندگی،و ای ارمغان زیبا!معلم ای فرشته ی خاکی تو کیستی؟میخواهم خود را در ملاقات گل های وجودت پرپر کنم،میخواهم دنیا را پر از تسبیح ندا ها و صدا ها سازم،میخواهم دره های هولناک خیال را طی کنم.آه ای معلم به یاد ان همه شفقت و مهربانیت بردیواره ی قلبم حک می کنم دوستت دارم ای همیشه جاودان همیشه دوستت دارم

 

 

 

معلمی شغل نیست . عشق است . ذوق است . ایثار و فداکاریست . اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق توست ، بر تو مبارک باد .

 

چهار شنبه 7 ارديبهشت 1390برچسب:, :: 8:29 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

سیستم اطلاعات مدیریت  22/2/1390(فصل پنج تا ده)

تجارت الکترونیکی ۳/۳/۹۰ (۳فصل اول)

مهندسی فناوری اطلاعات۱ ۲۵/۲/۹۰ (فصل۵ تا آخر۸)

تحقیق در عملیات ۲۲/۲/۹۰

مدیریت کنترل پروژه ۱۹/۲/۹۰ (۵فصل اول)

مبانی الکترونیک دیجیتال ۱۰/۳/۹۰

مهندسی نرم افزار ۲ ۲۱/۲/۹۰ ( فصل ۱۴ و۱۵)

معادلات دیفرانسیل ۱/۳/۹۰ (فصل۱و۲و۳)

معماری ۱۶/۲/۹۰ (ساعت۳ ساختمون۱۵ خرداد)

شنبه 27 فروردين 1390برچسب:, :: 20:52 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

سلام به همه دوستان و هم رشته ای ها

امروز  27/1/11390 کلاس آزمایشگاه شبکه تو ساختمان مرکزی پیام نور برگزار شد و ما رو با یک سری دستگاه ها مثل سوییچ/فیبر نوری و غیره که بعدا انشالله توضیحات رو قرار میدم در وبلاگ آشنا کردند.

از استاد زیاری ممنونیم که این فرصت رو دراختیار ما گذاشتند تا با این وسایل و یک سری نرم افزارها آشنا بشیم

امروز ارائه ای انجام نشد و به جلسه بعدی موکول شد


همچنین امروز کلاس سیستم عامل و سیستم اطلاعات مدیریت همه تشکیل نشد.با تشکر

جمعه 26 فروردين 1390برچسب:, :: 21:58 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

توضیح و معرفی مدار هشدار دهنده آب (Water Alarm)

 

در این پروژه با نحوه عملکرد و مدار هشدار دهنده آب آشنا می شوید.این مدار نسبت به رطوبت حساسیت زیادی ندارد.برای آشکار کردن رطوبت می توانید از سنسورهای رطوبت موجود در بازاراستفاده کنید.

قطعات مورد نیاز


۱-آیسی ۵۵۵
۲-
ترانزیستور BC109C
3-مقاومت
۱۰۰K,4.7K از هر کدام یک عدد
۴-
بلند گو یک عدد
۵-خازن ۱۰۰UF ,0.022UF یک عدد
۶-منبع تغذیه ۹ولت
۵-
برد برد
۶-سیم تلفنی
۷-یک عدد کلید یک حالته
ادامه مطلب ...

 

 

در زیر با یک مدار در زمینه سنسور هشدار دهنده گاز آشنا می شوید.

قطعات مورد نیاز

 1. ۱ عدد سنسور TGS-813
 2. 1 عدد آیسی CA3130 یا آیسی CA3140
 3. 1 عدد پتانسیومتر ۱۰ کیلو اهم
 4. ۱ عدد پتانسیومتر ۵ کیلو اهم
 5. برد بورد
 6. سیم تلفنی
 7. ۱ عدد کلید PUSH-BOTTOM
 8. 1 عدد دیود ۱N4148
 9. 1 عدد خازن ۱۰۰ نانو فاراد
 10. ۱ عدد ترانزیستور BC107
 11. 1 عدد مقاومت ۱۰ کیلو اهم
 12. ۱ عدد مقاومت ۴.۷ کیلو اهم
 13. ۱ عدد مقاومت ۱ کیلو اهم
 14. ۲ عدد مقاومت ۱ کیلو اهم
 15. ۱ عدد مقاومت ۲۲۰ اهم
 16. ۱ عدد LED

 

نقشه مدار

اگر بخواهید مدار خود را بر روی برد بورد پیاده سازی کنید.متوجه خواهید شد که پایه های این سنسور از سوراخ های موجود در برد بورد خیلی بزرگتر است.این سنسور ۶ پایه دارد.۶ عدد تکه سیم مسی را که هر کدام در حدود ۱ تا ۲ سانتی متر هستند به این پا یه ها لحیم کنید.برای بهتر لحیم شدن این سیم های مسی به پای های سنسور از روغن لحیم استفاده کنید.
پس از مرحله لحیم کردن، این سنسور را به گونه ای بر روی برد بورد قرار دهید که این پایه ها با یکدیگر ارتباط پیدا نکند.ادامه مطلب ...
جمعه 26 فروردين 1390برچسب:, :: 21:52 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

 

 

ارزش تمام شده بازار RFID شامل تگها،کارتخوانها،نرم افزار و سرویسها، برچسبها و دیگر عاملهای موثر در سال ۲۰۱۰ به میزان ۵.۶۳ بیلیون دلار خواهد رسید. ارزش این مقدار در سال ۲۰۰۹ برابر با ۵.۰۳ بیلیون دلار بوده است. ۳.۲۷ بیلیون دلار از مجموع این ۵.۶۳ بیلیون دلار مربوط به بخش غیر ماشینی سیستم یعنی تگها و کارتهای RFID می باشد.(و نه کارتخوانها و تجهیزات آنها)

در خورده فروشی سیستم RFID پیشرفت چشمگیری پیدا کرده. بیش از ۳۰۰ میلیون برچسب RFID در این زمینه در سال ۲۰۱۰ استفاده می شود. همچنین RFID در شکل بلیط های حمل و نقل به میزان ۳۸۰ میلیون تگ تقاضا خواهد داشت. تگ گذاری حیوانات (مانند خوک،گوسفند و حیوانات خانگی) نیز در اکثر مناطق به یک نیاز ضروری تبدیل شده که به میزان ۱۷۸ میلیون تگ در این بخش استفاده خواهد شد. این اتفاقات در مناطقی چون چین و استرالیا انجام می شود. در مجموع، ۲.۳۱ بیلیون تگ در سال ۲۰۱۰ در مقایسه با ۱.۹۸ بیلیون تگ در سال ۲۰۰۹ به فروش خواهد رفت. بیشترین رشد در بخش برچسبهای پسیو UHF RFID می باشد. برای تگهای پسیو UHF بزرگترین مجموعه مربوط به ردیابی اموال می باشد. چنین کاربردی در حدود دهها هزار تگ و حتی بیشتر نیاز خواهد داشت. برگشت سرمایه چنین کاربردهایی بسیار قوی خواهد بود ولی تعداد تگها در هر مورد کوچک خواهد بود. در سال ۲۰۰۹، ۵۵۰ میلیون تگ پسیو بفروش رفت که در سال ۲۰۱۰ این میزان به ۸۰۰ میلیون می رسد. به همین دلیل بعضی از کمپانیهای تولید کننده تگ پسیو ظرفیت تولید تگ پسیو و قیمت آنرا افزایش داده و یا خواهند داد.
ادامه مطلب ...

 

 

مدیران شرکت‏ها و موسسات دولتی و خصوصی علیرغم صرف هزینه‏های گزاف بابت پهنای باند، همواره از کندی سرعت اینترنت و نیز عدم امکان کنترل حجم، زمان و پهنای باند مصرفی و نیز کنترل سایت‏های در دسترس کاربران شبکه گلایه دارند. در این میان، استفاده از نرم‏افزارهایی چون Microsoft ISA و افزونه‏های متنوع آن، نه تنها مشکل را حل نکرده بلکه خود بعنوان یک گلوگاه در شبکه، معضلات بزرگی را موجب می‏شود. نرم‏افزارهای موسوم به LAN Accounting هم نتوانسته‏اند راه‏حل جامع و قابل اطمینانی ارائه دهند. از یکسو نصب و بهره برداری از آن‏ها بسیار پیچیده و پرهزینه است و از سوی دیگر، اغلب آن‏ها به تنهائی و بدون نیاز به سخت افزارهای گرانقیمت نمی‏توانند مشکل محدود کردن حجم و پهنای باند مصرفی کاربران را حل کنند.

مشکلات ناشی از راه حل‏های Microsoft در شبکه‏های با ترافیک بالا مسئله دیگری است که مدیران شبکه‏ها با آن دست به گریبانند. اغلب نرم‏افزارهای مدیریت پهنای باند و کاربران شبکه برپایه این راه حل‏ها بنا نهاده شده که نه تنها تحمل ترافیک‏های بالا را ندارند، بلکه خود بصورت یک معضل در شبکه‏های متوسط و بزرگ ظاهر می‏شوند. نرم‏افزارهای مبتنی بر Unix هم علیرغم پایداری و امنیت بالا، یا آنقدر پیچیده‏اند که بعضا“ مدیران شبکه‏های بزرگ هم دانش فنی کار کردن و رفع مشکلات در شرایط بحرانی را ندارند و یا اینکه آنقدر ساده‏اند که ابتدائی‏ترین انتظارات مدیران شبکه‏های کوچک و متوسط را هم نمی‏توانند برآورده سازند. از این روست که مدیران شبکه‏ها به محض برخورد با راه حل‏های مبتنی بر Unix ، آن‏ها را کنار می‏گذارند!
alt NetBill راه حل نهائی …
NetBill با استفاده از روش‏های متنوع HotSpot (بدون نیاز به هرگونه تنظیم IP و یا Proxy و نظائر آن)، PPPoE (روشی شبیه به سرویس‏های ADSL) و PPTP (روش موسوم به VPN) و با بهره‏گیری از روش‏های پیشرفته کنترل و مدیریت پهنای باند بر اساس اولویت بندی کاربران، گروه‏ها و نیز سرویس‏های مورد نیاز آنان، ترافیک شبکه را به روشی هوشمند و منحصر بفرد مدیریت کرده و به کاربران خدماتی با کیفیت مطلوب ارائه می‏کند.

 

 
ادامه مطلب ...
پنج شنبه 25 فروردين 1390برچسب:, :: 16:9 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

دوستان عزیز امتحان میان ترم آی تی برای مدیران روز ۲۹/۱/۹۰ تا صفحه ۶۵۶ از ۴ نمره

۲ نمره مختص پروژه است که برای تعیین موضوع پروژه باید با استاد هماهنگ کنید دوشنبه ها ساعت ۳ تا ۵ کلاس آی تی برای مدیران .

امتحان میان ترم تجارت الکترونیک ۳ خرداد سه فصل اول کتاب ...

یک شنبه 21 فروردين 1390برچسب:, :: 21:11 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

روز شنبه 20 فروردین کلاس آز شبکه ساعت ۱۲ تا ۲ تشکیل شد و

  آقای زیاری تصمیم گرفتند جلسه ی بعد رو برای مشاهده ی سرور و

 یه سری تجهیزات در  ساختمون مرکزی پیام نور استان (جاده دریا) تشکیل بدن و 

بچه ها همین ساعت ۱۲ تا ۲ شنبه ی هفته ی بعدو به جای ۱۵ خرداد، 

 تو ساخمون مرکز استان باشند...

 


 

و  قرار شد دو هفته بعد  گروه خانوم مرادی مباحث Ftp

 ، stream media service ، آنتی ویروس تحت شبکه و تماس تلفنی تحت شبکه ی

وب ( از طزیق اینترنت ) و گروه خانم بهارفر راجع به DHCP

، Active directory ، proxy و DNS بحث کنند.

چهار شنبه 17 فروردين 1390برچسب:, :: 21:11 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

 

 

 

بعضی از سوابق آموزشی و پژوهشی دکتر علی‌اکبر جلالی در یک نگاه

دکتر علی اکبر جلالی، فوق دکترای برق در رشته کنترل و متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از دانشگاه ویرجینیای غربی آمریکا می‌باشند. در حال حاضر ایشان به عنوان دانشیار دانشگاه علم و صنعت ایران، در پژوهشکده الکترونیک و دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ایران به تدریس و تحقیق مشغول بوده، و استاد پاره وقت دانشگاه ویرجینیای غربی می‌باشند.
دکتر جلالی جزء محققان آینده‌نگر بوده و نظریه موج چهارم، عصر مجازی را برای اولین بار در دنیا مطرح کرده‌اند. ایشان در طول ۱۵ سال گذشته بیشترین تلاش را برای توسعه فناوری اطلاعات و کاربردهای آن در کشور داشته است و در حوزه فرهنگ سازی این پدیده شاخص می‌باشند. بخشی از خدمات ایشان در قسمت بعد آمده است.

لیست بخشی از خدمات ایشان به شرح ذیل است:

۱-  طراحی شهر الکترونیک کیش (این پروژه در سال ۱۳۷۹ شروع شد و در فرهنگ سازی توسعه ICT کشور نقش مؤثری داشته و هم اکنون توسط یک شرکت ایرلندی دنبال می‌شود).
۲-  طراحی همایش جهانی شهرهای الکترونیکی و اینترنتی (این همایش با حضور ۱۵۰۰ نفر در اردیبهشت ۱۳۸۰ در جزیره کیش برگزار شد و نقطه عطفی در توسعه ICT کشور گردید).
۳-  طراحی همایش کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در روستا (در اسفند ماه ۱۳۸۲ با حضور ۷۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان کشور برگزار شد و آغازگر فعالیتهای ICT روستایی در کشور گردید).
۴-  طراحی اولین مرکز جامع خدمات کاربردی اینترنت در ایران، ASP (حاصل این پروژه تحقیقاتی یک کتاب تألیفی و چندین مقاله کاربردی شد؛ و منشاء راه‌اندازی ICP ها در کشور گردید).
۵-  طراحی اولین روستای اینترنتی ایران “شاهکوه” که تاکنون بیش از یک میلیون نفر از سراسر جهان از طریق وب سایت از آن بازدید کرده‌اند و اغلب رسانه‌های جهان آنرا مورد توجه قرار داده‌اند.
۶-  طراحی اولین مرکز جامع خدمات کاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات روستائی کشور که در پنجم خردادماه ۱۳۸۳ توسط رئیس قوه قضائیه بصورت مجازی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بصورت حضوری افتتاح گردید.
۷-  طراحی مقدماتی کریدور ICT شمال کشور (شامل استانهای گیلان، گلستان و مازندران).
۸-   از فعالان توسعه فرهنگ ICT در کشور، با ارائه بیش از ۱۰۰۰ برنامه رادیو و تلویزیونی و بیش از ۱۲۰۰ سخنرانی علمی و ارائه دهها مقاله و مصاحبه در روزنامه‌ها و مجلات علمی کشور و در سطح بین‌المللی.
۹-  مجری سند راهبردی شهر الکترونیک مشهد با محوریت شهرداری
۱۰-  مجری تدوین سند راهبردی ICT روستائی کشور
۱۱- مجری تدوین سند راهبردی ICT استان مازندران
۱۲-  مجری، تهیه و تدوین RFP سند راهبردی ICT سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران
۱۳- مجری، تهیه نرم افزار آموزش مجازی ضمن خدمت دبیران کشور در وزارت آموزش و پرورش.
۱۴- مشاور و ناظر تدوین سند راهبردی ICT استان قم
۱۵- بانی، مشاور و طراح پروژه ملی تجهیز ده هزار  روستا به دفاتر خدمات کاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح کشور.
۱۶- مشاور آموزش و فناوری اطلاعات بانک ملی ایران
۱۷- مجری پروژه دولت الکترونیکی و پروژه کار از راه دور در شرکت فولاد مبارکه اصفهان
۱۸-  ارائه دهنده اولین درس مجازی بر روی شبکه اینترنت در ایران
۱۹- عضو مستقل یونسکو در آموزش و فناوری منطقه آسیا و اقیانوسیه
۲۰- عضو کمیته آموزش مجازی کشور
۲۱- عضو هیئت مدیره انجمن ICT ایران
۲۲- عضو هیأت مدیره انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی
۲۳- عضو چندین انجمن علمی بین المللی و تخصصی داخلی و خارجی
۲۴- عضو شورای پژوهشی آموزش و پرورش کشور
۲۵- پژوهشگر و محقق نمونه سالهای ۷۸ و ۷۹ دانشگاه علم و صنعت ایران
۲۶- پژوهشگر و محقق برتر صنعت IT کشور در سال ۱۳۸۲.
۲۷- استاد نمونه دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ایران در سالهای ۷۶ و ۷۵
۲۸- رتبه اول مدیریت در پژوهشکده الکترونیک دانشگاه علم و صنعت ایران سالهای ۷۸ و ۷۹
۲۹- مؤلف و مترجم ۲۶ کتاب در زمینه مهندسی برق و ICT که کتاب PLC ایشان مقام اول ترجمه کتاب سال ۱۳۷۸ را در سطح کشور را داشته است، و کتاب Reduced Order Systems ایشان به زبان انگلیسی در سال ۲۰۰۶ توسط انتشارات Springer در آمریکا به چاپ رسیده است و در NASA و دانشگاههای معتبر جهانبه عنوان کتاب مرجع استفاده می‌شود.
۳۰- مؤلف بیش از ۱۰۰ مقاله علمی ارائه شده در مجلات و کنفرانسهای علمی داخلی و خارجی در حوزه مهندسی برق و کنترل  و ارائه ۱۲۰۰ مقاله در حوزه فناوری اطلاعات
۳۱- استاد راهنمای ۵ دانشجوی دکترا، ۴۰ فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد و ۱۵ دانشجوی کارشناسی در دانشگاه علم و صنعت ایران و تعداد دیگری در سایر دانشگاههای کشور
۳۲- پژوهشگر نمونة دانشکده برق در سال ۱۳۸۲ ، ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵
۳۳- کسب جایزه eASIA 2007 منطقه آسیا و اقیانوسیه در نوآوری و خلاقیت در پروژه اولین مرکز ICT روستایی کشور از طرف AFACT ، سازمان ملل و یونسکو
۳۴- برگزیده بزرگترین جایزه بین‌المللی روابط عمومی سال ۲۰۰۹ توسط انجمن تخصصی زوابط عمومی ایران و موسسه کارگزار روابط عمومی

سایت ایشان در

دانشگاه ویرجینیا

ویکی پدیا

سایت شخصی

سایت کیلیپ  کلام

 

 
Panasonic's first rewriteable 100GB BD-RE XL

‏تقریبا ۲ سال از غلبه فرمت بلو-ری سونی بر فرمت HDDVD شرکت توشیبا می گذرد، اما هنوز شاهد فراگیر شدن این فرمت به صورت گسترده نیستیم، به جز لپتاپ های سونی، پلی استیشن ۳، تعداد محدودی پلیر و چند بلو-ری درایو، خبری از پشتیبانی این فرمت نیست. ‏

شاید گران بودن این تکنولوژی و دیسک های خام آن، سدی در مسیر پیشرفت چشم گیر بلو-ری است. ‏

با این حال پاناسونیک از ۱۵ آوریل دیسک های خام بلو-ری ۱۰۰ گیگابایتی را روانه بازار ژاپن خواهد کرد. دیسک هایی که از آخرین تکنولوژی بلو-ری یعنی BDXL بهره می گیرند و اطلاعات را در ۳ لایه ذخیره می کنند. ‏

نکته مهم این دیسک های ۱۰۰ گیگابایتی‪،‬ قابلیت نوشتن و پاک کردن به دفعات زیاد است. که به اصطلاح Rewritable نامیده می شوند. ‏

اگر از اطلاعات تان پشتیبان می گیرید و به هارد دیسک ها اعتماد ندارید، استفاده از این دیسکها راه حل خوبی به نظر می رسد. ‏

قیمت این دیسکها ۱۱۸ دلار خواهد بود و اگر به فکر استفاده از آنها هستید باید یک بلو-ری رایتر بوفالو یا پایونیر که از دیسکهای ۳ لایه پشتیبانی می کند را خریداری کنید. ‏

اگر شما از بلو-ری استفاده می کنید نظرتان را راجع به این تکنولوژی و آینده آن با ما در میان بگذارید. ‏

 

جمعه 12 فروردين 1390برچسب:, :: 15:4 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar
مهندسان در تازه‌ترین دستاورد خود، هتلی مجلل در آسمان طراحی کرده‌اند. این هتل، یک کشتی هوایی عمودی و مجهز است که کاملا از زمین جداست و می‌تواند بدون هر آلودگی مسافرانش را به مکان‌های متفاوت دنیا ببرد. روی عرشه هوانورد: یک شرکت طراحی انگلیسی به نام سیمورپاول نسخه خیال‌انگیزی از هتل‌های هوایی در آینده را ارائه کرده است، یک کشتی هوایی عمودی که با هیدروژن در هوا معلق نگاه داشته می‌شود و اترژی خود را از تابش خورشید تامین می‌کند. شرکت بزرگ کره‌ای سامسونگ از طراحان این هتل هوایی خواسته تا به دقت روی ایده این بالون لوکس کار کنند.

صبحانه در میان ابرها: مسافران این هوانورد می‌توانند برای صبحانه در آشپزخانه‌های خود گرد هم آیند که دیدی باز به مناظر بیرون دارد. این بالون لوکس یک پیشخوان صرف نوشیدنی ،‌ محل استراحت،‌ چهار آپارتمان دوبلکس و یک پنت‌هاوس و همچنین پنج آپارتمان کوچک‌تر دارد.


استخر مهتاب: در استخر مهتاب، مسافران هوانورد می‌توانند از مناظر بیرون در زیر پایشان لذت ببرند و یا به عرشه بالایی بروند و در هوای آزاد قدمی بزنند.

منظره آسمان هنگام غروب: این هوانورد بی‌نظیر به مسافرانش امکان می‌دهد که هنگام غروب بنشینند و منظره‌ای را تماشا نمایند که متفاوت از زمین است و شاید بتوان گفت چندان هم بی‌شباهت به منظره‌ای از یک دنیای بیگانه نیست. در حالی که هوانورد با سرعت ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند،‌ ۱۴ خدمه به نیازهای مسافرین رسیدگی خواهند کرد.

پرواز در آسمان شب: تا سال ۲۰۱۵/ ۱۳۹۴ ممکن است این هوانورد به شهرهایی مثل هنگ‌کنگ راه یافته باشد. ۶ نفر می‌توانند با همکاری هم و کار کردن نوبتی این هوانورد را تنها در ۳۷ ساعت از لندن به نیویورک ببرند و یا آن را تنها در ۹۰ ساعت از لس‌آنجلس کالیفرنیا به شانگهای چین

جمعه 12 فروردين 1390برچسب:, :: 14:57 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar
 
یکی از جالب‌ترین بخش‌های نمایشگاه کالاهای الکترونیکی مصرفی لاس‌وگاس، وسایل بامزه و عجیبی است که برخی از آنها حتما طی سال آینده عرضه خواهند شد و برخی دیگر نیز به نظر نمی‌رسد متعلق به زمان ما باشند.

بامزه ترین محصولات الکترونیکی سال را بشناسید / گزارش تصویری 

تب لت Slider سامسونگ، رقیب اپل مک بوک ایر

سامسونگ تب لت بسیار سبکی را ارائه کرده که بیش تر شبیه نت بوک است. صفحه نمایش این تبلت-نت بوک روی صفحه کلید لغزیده و در جای خودش قفل می شود. این ابزار ترکیبی با نمایشگر لمسی ۱۰.۱ اینچی تا مارس / فروردین آینده در ظرفیت های ۳۲ گیگابیتی و ۶۴ گیگابیتی عرضه خواهد شد.

بامزه‌ترین محصولات الکترونیکی سال را بشناسید / گزارش تصویری| HiPersian.Com

 

 

نمایشگر انعطاف پذیر AMOLED سامسونگ

 

نسل جدید فناوری نمایشگرها بسیار باریک است و می تواند خم شود. صفحه نمایشی به شکل دست بند را تصور کنید که به راحتی می توانید روی آن پیام های شبکه های اجتماعی را بخوانید، یا تب لتی را تصور کنید که وقتی کارتان تمام شد، می توانید آن را مانند یک مجله لوله کرده و در جیب پشت خود قرار دهید!

بامزه‌ترین محصولات الکترونیکی سال را بشناسید / گزارش تصویری| HiPersian.Com

 

 

توپ Sphero قابل کنترل با گوشی های هوشمند

 

توپ Sphero محصول شرکت اوربوتیکس با موبایل کنترل می شود. این فناوری که زمستان آینده عرضه می شود، به هر جایی که شما دستور بدهید حرکت می کند و بر اساس اطلاعاتی ارسالی شما می تواند رفتارهای متفاوتی از خود نشان دهد. شاید این توپ ها بهترین وسیله برای سرگرم کردن کودکان یا حیوانات خانگی باشند.

بامزه‌ترین محصولات الکترونیکی سال را بشناسید / گزارش تصویری| HiPersian.Com

 ادامه مطلب ...
جمعه 12 فروردين 1390برچسب:, :: 14:49 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar
 
سازندگان تلفن هر سال برخی از مدل‌های مفهومی فوق‌العاده را نمایش می‌دهند که حتی اگر ۹۹ درصد آن‌ها هرگز به تولید انبوه نرسند، چشم‌انداز کوچکی از تلفن‌هایی را به ما نشان می‌دهند که ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور به دست بگیریم.

به گزارش ایسنا، دانستن این که مدل بعدی آیفون چه شکلی خواهد بود با این که تلفن هایی که تا چند سال دیگر به بازار عرضه می شوند، چگونه خواهند بود، متفاوت است؛ شاید شما هم تاکنون به تلفن های همراه آینده فکر کرده باشید؟ این گزارش به بررسی برخی از مدل های مفهومی می پردازد که شاید جزء برترین ها نباشند اما در زمره جذاب ترین نمونه هایی قرار دارند که تاکنون طراحی شده اند.

* گوشی Snake

داشتن تلفنی که به دور مچ دست یا بازو پیچیده می شود، مفید خواهد بود، به ویژه برای کسانی که اغلب وسایل خود را گم می کنند. گوشی Snake Phone توسط Product Visionaires طراحی شده است.

عجیب‌ترین تلفن‌های همراهی که تاکنون دیده‌اید (+عکس) | HiPersian.com


* تلفن همراه Kinetic کیوسرا

این تلفن مفهومی که نیروی مورد نیاز خود را با استفاده از مولدهای پیزوالکتریک از جنبش تامین می کند، می تواند مانند یک کیف تا و بسته شود و هنگامی که باز می شود به دستگاهی با نمایشگر OLED صفحه عریض تبدیل می شود. این تلفن دارای کی بورد فیزیکی است و کلیدهای آن برروی قاب گوشی جای گرفته اند.

عجیب‌ترین تلفن‌های همراهی که تاکنون دیده‌اید (+عکس) | HiPersian.com

 ادامه مطلب ...
جمعه 12 فروردين 1390برچسب:, :: 14:46 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

فناوری بی‌سیم، دست کم در کشور ما فناوری غریبی است و همواره با احتیاط با آن برخورد می‌شود. سازمان‌ها و مراکز دولتی به‌دلیل ناامنی، عموما از آن برای شبکه‌خود استفاده نمی‌کنند و گویی فضایی پر از ترس از استفاده‌از شبکه‌های بی‌سیم وجود دارد. وقتی که دوست‌تان به ملاقات شما می‌آید و می‌خواهید دو لپ‌تاپ خود را به یکدیگر متصل کنید و یا حتی اگر شما اینترنت دارید و می‌خواهید از طریق بی‌سیم به موبایل‌تان بدهید، تنظیم کردن شبکه بی‌سیم و اشتراک اینترنت به آن، به امر عجیبی بدل می‌شود که ممکن است ساعت‌ها وقت ما را بگیرد. از این‌رو در ابتدا شیوه اتصال دو کامپیوتر (لپ‌تاپ، تلفن همراه، اکس‌باکس ۳۶۰ به کامپیوتر و … ) را از طریق شبکه‌های ‌ad-hoc‌ مطرح می‌کنیم. نخست بهتر است بدانیم که ‌ad-hoc‌ها چیستند.

‌Ad-hoc‌ واژه‌ای لاتین است و به‌معنای (به‌این [منظور)] و معمولا زمانی به‌کار می‌رود که یک راه‌حل فقط برای یک موضوع خاص ایجاد شده باشد و راه‌حل جامعی نباشد. در شبکه‌های کامپیوتری، ‌ad-hoc‌ها شبکه‌هایی هستند که تمایل به انتقال داده دارند. بدین ترتیب، این که یک گره چه داده‌ای را ارسال کرده است، به‌طور مستقیم بستگی به اتصال آن شبکه دارد. شیوه انتقال داده‌ها به روش ادهاک درست مخالف روش سیمی آن است که در آن، مسیریاب‌ها عمل مسیریابی را انجام می‌دهند. همچنین، ادهاک‌ها با شیوه‌ای مخالف شبکه‌های بی‌سیم زیرساختی فعالیت می‌کنند، در شبکه‌های زیرساختی، یک نود خاص وظیفه پخش کردن داده را در اختیار دارد که به آن اصطلاحا ‌(Access Point)‌ می‌گویند. ‌ ‌
فرض بگیرید که می‌خواهید دو لپ‌تاپ را که آداپتورهای بی‌سیم را هم در خود دارند، با یکدیگر شبکه کنید. در این حالت، نخست از یک لپ‌تاپ (فرقی نمی‌کند) شروع می‌کنیم. ‌ ‌
با فرض این‌که سیستم عامل ویندوز ویستا دارید، ‌Network and Sharing Center‌ را باز کنید. گزینه ‌Manage Wireless Network‌ را در سمت چپ پنجره‌ای که باز می‌شود انتخاب کنید. یک پنجره جدید به شما نمایش داده خواهد شد. حالا گزینه ‌Add‌ را بزنید. اکنون گزینه‌ای با عنوان ‌Create an ad-hoc network‌ برای‌تان نشان داده می‌شود. آن را کلیک کنید. ‌Next‌ را بزنید و به مرحله بعدی بروید. در این مرحله باید نامی برای شبکه انتخاب کنید. نام شبکه برای اتصال و شناسایی یک شبکه استفاده می‌شود.

 

 

منبع : کلیکادامه مطلب ...
جمعه 12 فروردين 1390برچسب:, :: 14:41 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar
 

مواد مورد نیاز

کارت شبکه PCI، یک عدد برای هر کامپیوتر. قیمت هر کارت شبکه در حدود ۸ تا ۱۰ هزار تومان می باشد.

 

شکل ۱ : کارت شبکه PCI

کابل شبکه CAT5

کابل شبکه CAT5 به متراژ مورد نیاز . هر متر کابل در حدود ۱۳۰ تومان
می باشد.


شکل ۲ : کابل شبکه CAT5

 

سر سیم از نوع RJ45

سوکت شبکه ( سرسیم ) از نوع RJ45 ، حداقل ۲ عدد. هر عدد ۲۰۰ ریال .ادامه مطلب ...

 

قطعاً زمان هایی پیش خواهد آمد که به دلیل مسافرت یا تعطیلات کاری به ای میل خود دسترسی نداشته باشید. این تاخیر چندروزه در مطالعه ای میل ها و ارسال پاسخ می تواند به قیمت رنجیده شدن دوستان یا از دست رفتن فرصت های کاری تمام شود. Vacation Response به عنوان یک پاسخگوی اتوماتیک به تمامی ای میل های دریافت شده پاسخی مناسب خواهد داد و از ارسال کننده آنها به واسطه عدم دسترسی شما به صندوق پستی تان پوزش خواهد خواست.
روش کار بسیار ساده است:

بر روی Options از ناحیه بالا و سمت راست صفحه اصلی ای میل خود کلیک کرده و از منویی که ظاهر خواهد شد گزینه Mail Options را انتخاب کنید. از سمت چپ صفحه ظاهرشده گزینه Vacation Response را انتخاب کنید. در صفحه ای که ظاهر خواهد شد گزینه Enable auto response during your vacation را فعال کرده، تاریخ شروع زمان پاسخگویی خودکار را در قسمت Auto respond from و تاریخ پایان زمان پاسخگویی خودکار را در قسمت up until وارد کنید. در مقابل هر کدام از این گزینه ها، کادر اول برای وارد کردن ماه، کادر دوم برای وارد کردن روز و کادر سوم برای وارد کردن سال در نظر گرفته شده است. در قسمت Generic Response متنی را که مایلید در پاسخ به ای میل های دریافتی به صورت اتوماتیک ارسال شود، درج کنید. این پاسخ می تواند اعلام وصول ای میل و قولی برای مطالعه و پاسخ به آن پس از بازگشت از تعطیلات باشد. در صورت تمایل می توانید در قسمت Special Response پیغامی را به صورت اختصاصی برای ای میل های مورد نظرتان درج کنید. در پایان روی گزینه Save Changes در بالای صفحه کلیک کنید.

درباره وبلاگ

این وبلاگ برای همه بچه های مهندسی فناوری اطلاعات ورودی 87 زده شده اما همه دوستان میتونن از این وبلاگ استفاده کنن امیدوارم از مطالب بهترین استفاده رو ببرید پیشنهاد و یا انتقادی بود حتما در نظرات بفرمایید اگر مطلب خاصی خواستید در نظرات بفرمایید تاقرار داده بشه آرزوی بهترین ها برای شما دوست عزیز موفق باشید
آخرین مطالب
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان بچه های مهندسی فناوری اطلاعات ورودی 87 و آدرس itgroup-1387.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید
آمار وب سایت:
 

بازدید امروز : 60
بازدید دیروز : 55
بازدید هفته : 216
بازدید ماه : 1081
بازدید کل : 597636
تعداد مطالب : 259
تعداد نظرات : 71
تعداد آنلاین : 1Alternative content


<-PollName->

<-PollItems->

وب سایت ختم قرآن مجیدTop Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر

كد موسيقي براي وبلاگ

كد تغيير شكل موس