بچه های مهندسی فناوری اطلاعات ورودی 87
نمونه سوال-کتاب-مقاله و...
 
یک شنبه 17 بهمن 1389برچسب:, :: 20:16 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar
 1. جهت انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی 90 - 89 از تاریخ 18/11/1389می توانید با ورود به سیستم  از طریق مسیر زیر از تاریخ و ساعت ثبت نام خود آگاه گردید.
  منوی کاربر ==> ثبت نام ==> عملیات ثبت نام ==> ثبت نام اصلی


 1. از تاریخ و ساعت  مشخص شده  تا حداکثر 72 ساعت می توانید  از مسیر  بالا نسبت به انتخاب دروس نیمسال دوم اقدام نمایید.


 1. شایان ذکر است دانشجویان بدهکار  حداکثر  36 ساعت  بعد از پرداخت در بانک قادر به انتخاب واحد خواهند بود(تعطیلات به این زمان اضافه می گردد).


 1. با توجه به آنکه تعدادی از دانشجویان در زمان انتخاب واحد کلیه نمرات نیمسال قبل (نیمسال اول 89) و در نتیجه معدل معیار خود دریافت نکرده اند ضروری است این دسته از دانشجویان جهت اصلاح انتخاب واحد و بررسی شرایط روابط دروس(پیشنیازی و همنیازی) و سقف انتخاب واحد و در نهایت دریافت گزارش 101(گزارش نتيجه ثبت نام (ترميم) دانشجو در طول ثبت نام) در زمان حذف و اضافه اقدام نمایند.


 1. لازم است دانشجویان از تاریخ 07/03/1390 نسبت به دریافت کارت آزمون و مطابقت آن با گزارش 101  اخذ شده در زمان حذف و اضافه اقدام نمایند.


 
مهمترین تفاوت میان //:http با //:https امنیت و حفظ اطلاعات مربوط به شماست. HTTP. مخفف شده HyperText Transport Protocol است که به زبان ساده یک پروتکل (یک زبان) جهت رد و بدل اطلاعات میان سرور و کاربر است.
لغت S است که تفاوت میان HTTP و HTTPS را ایجاد می کند.
لغت S مخفف کمله Secure به معنی امن است.
در موقع ورد به وب سایت ها، به طور معمول عبارت //:http در جلوی آدرس سایت ظاهر می شود. این بدین معناست که شما در حال بررسی سایت با استفاده از زبان معمول غیر امن هستید.
به زبان دیگر یعنی ممکن است شخص سومی (در اینجا شخص هر چیزی معنی می دهد، مانند برنامه کامپیوتری – هکر – …) در حال ثبت اطلاعات ارسال رد و بدل شده شما با وب سایتی که در آن حضور دارید، باشد.
در صورت پر کردن فرمی در وب سایت، شخصی ممکن است به اطلاعات وارد شده بوسیله شما دسترسی پیدا کند.
به این دلیل است که هرگز نباید اطلاعات کارت های اعتباری اینترنتی خود را از پروتکل //:http در سایت وارد کنید.
اما در صورت شروع شدن نام وب سایت با //:https، این بدین معناست که کامپیوتر شما در حال رد و بدل کردن اطلاعات با سایت با زبانی است که شخص دیگری قادر به استفاده از آن نیست.
در اینجا چند نکته قابل تامل است؛
الف) در //:https اطلاعات ابتدا به کد تبدیل شده و به سرور ارسال می گردد. سپس این کد در سرور رمز گشایی شده و به زبان قابل فهم بر می گردد. این کار مقداری زمان بر بوده و بنابراین سرعت //:https از سرعت //:http کمتر است.
ب) تعداد از شرکت های امنیتی مانند Verisign و Goddady این سرویس را ارایه می دهند که جهت تبدیل اطلاعات سروری که شما به آن متصل شده اید به این سرور ها مراجعه می کند.
پ) بعد از وارد شدن با پروتکل //:https، اطلاعاتی در رابطه با امنیت اعمال شده در سایت و گروه ارایه دهنده این امنیت نمایش داده می شود. این اطلاعات معمولا (در اکثر مرورگر ها) بصورت قفلی در پایین صفحه موجود بوده و بعد از کلیک بر روی آن این اطلاعات را مشاهده خواهید کرد. 

 ادامه مطلب ...
 

Block کردن اسپم ها در Yahoo Mail
ابتدا وارد اکانت خود شوید . به پوشه Spam بروید . آدرس تعدادی از اسپم هایی را که به تعداد زیاد و به صورت متوالی برای شما می آیند را بدست آورده و درون یک فایل Text کپی کنید . سپس به منوی Options در قسمت بالا و سمت راست اکانت خود بروید . از بن زیر منوها ، منوی More options را انتخاب کنید .


وارد صفحه جدیدی خواهید شد . از قسمت سمت چپ گزینه Spam را انتخاب کنید .


اکنون بایستی از سمت راست صفحه قسمت Blocked Email Adresess را پیدا کرده و ایمیل هایی که در فایل تکست ذخیره کرده اید را در تکست باکس موجود Copy/Paste کنید و دکمه Add را بفشارید .
ادامه مطلب ...
شنبه 16 بهمن 1389برچسب:, :: 22:21 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar
 
عبارت Cloud Computing به معنی توسعه و به‌کارگیری فناوری‌ کامپیوتر (Computing) بر مبنای اینترنت (Cloud) است.
این عبارت شیوه‌ای از محاسبات کامپیوتری در فضایی است که قابلیت‌های مرتبط با فناوری اطلاعات به عنوان سرویس یا خدمات برای کاربر عرضه می‌شود و به او امکان می‌دهد به سرویس‌های مبتنی بر فناوری در اینترنت (Cloud) دسترسی داشته باشد؛ بدون آنکه اطلاعات تخصصی در مورد این فناوری‌ها داشته باشد و یا بخواهد کنترل زیرساخت‌های فناوری که از آن‌ها پشتیبانی می‌کند را در دست بگیرد. این عبارت در اصل یک مفهوم کلی است که برای یکپارچه کردن فناوری‌های نوینی مثل نرم‌افزار به عنوان سرویس، وب ۲ و دیگر ترفند‌های جدیدی که به تازگی عرضه شده‌اند، به کار می‌رود تا با موضوعات معمول و روزمره بتوان به کلیه نیازهای کاربران در فضای اینترنت پاسخ گفت. برای مثال، سرویس Google Apps ابزارهای عمومی تجاری را به صورت آنلاین عرضه می‌کند تا کاربران بتوانند در حالتی که اطلاعات و نرم‌افزارهای آن‌ها روی سرور موجود است، از طریق یک مرورگر اینترنتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند. عبارت Cloud Computing معمولا با واژه‌هایی مثل Grid Computing که حالتی است از عملیات کامپیوتری توزیع شده که در آن مجموعه‌ای از کامپیوترهای مرتبط به یکدیگر در یک شبکه کار یک ابرکامپیوتر مجازی را برای انجام کارهای عظیم بر عهده می‌گیرند، Utility Computing که مجموعه‌ای است از منابع کامپیوتری، نظیر خدمات محاسبات و ذخیره‌سازی اطلاعات به عنوان یک سرویس قابل اندازه‌گیری، همانند آنچه در خدمات عمومی مثل آب و برق دریافت می‌شود و بالاخره Autonomic Computing یا سیستم‌های کامپیوتری خودگردان،. اشتباه گرفته می‌شود. در واقع باید توجه داشت که بسیاری از توسعه و به‌کارگیری فناوری‌‌های اینترنتی کنونی با شبکه‌ها (Grid) راه‌اندازی می‌شوند، مشخصه‌های خودگردانی را دارند و مانند ابزارهای سودمند و کاربردی عمومی در اختیار کاربران قرار می‌گیرند، اما باید توجه داشت که Cloud Computing یک گام جلوتر از ابزارهای کاربردی شبکه‌ای است.
 

 ادامه مطلب ...
شنبه 16 بهمن 1389برچسب:, :: 22:19 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

اگر تا کنون به ساختارآدرسهای پست الکترونیکی توجه کرده باشید ، حتماً می دانید که درهمه آنها علامتی به شکل یک a به همراه دایره ای دورآن وجود دارد. این علامت به طورمعمول ات ساین ((At sign نامیده می شود. اما واقعیت تعجب آور این است که هیچ اسم و رسمی بین المللی برای آن وجود ندارد و در زبانهای مختلف اسمهای بسیار عجیب و غریبی به این علامت داده اند. بعضی از آنهاعبارتند از:

هلندی: دومیمون

دانمارکی: خرطوم فیل

فنلاندی: دم گربه

آلمانی: میمون معلق

یونانی: اردک کوچک

مجاری: کرم

کره ای : حلزون

نروژی : دم خوک

روسی: سگ کوچک

مسلماً شما هم با خواندن این اسم ها کلی خندیده اید . اما این اسامی به خاطر شباهت فیزیکی شان با شکل @ انتخاب شده اند ، با کمی دقت متوجه خواهید شد که خیلی هم اسم های بی ربطی نیستند.

تا پیش ازابداع پست الکترونیکی علامت @ را تاجرین برای مشخص کردن قیمت واحد کالاها به کارمی بردند. اما این علامت با پیدایش پست الکترونیکی معروفیت جهانی پیدا کرد. به دلیل استفاده مهم آن، حتی کشورهایی که تا قبل ازآن این علامت را ندیده بودند ، هم مجبور شدند آن را به صفحه کلید رایانه هایشان اضافه کنند.

اگرچه منشأ واقعی پیدایش این علامت ناشناخته است، اما حدس هایی در این مورد وجود دارد مبنی بر این که راهبان قرون وسطی آن را ابداع کرده اند. چون درآن زمان کار طاقت فرسا و خسته کننده حروفچینی کتابهای چاپی توسط این راهبان انجام می شد و آنها همیشه به دنبال راههایی برای کوتاه کردن نوشته ها بودند. ممکن است به نظر برسد که at خود به خود کوتاه است. اما در زبان لاتین و انگلیسی به وفور دیده می شود . بنابراین راهبان تصمیم گرفتند t را به صورت دایره ای دورa بچرخانند و درنهایت علامت @ را به جای لغت at درست کردند . تاجرهایی که این علامت را در کتابها دیده بودند نیز تصمیم گرفتند آن را در کارهای خود استفاده کنند. همانطور که خواندید با پیدایش پست الکترونیک همه چیز دگرگون شد و استفاده از @ در جهان متداول گردید.

شنبه 16 بهمن 1389برچسب:, :: 22:18 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar
 
 

مرجع و جستجوگر فارسی جس جو به مدت سه سال است که بر روی وب مشغول به فعالیت می باشد.

جس جو به نشانی اینترنتی http://www.jasjoo.com بزرگترین مرجع فارسی زبانان است که در سال ۱۳۸۷ پس از ارائه یک نسخه آزمایشی برای اولین بار راه اندازی شد و فعالیت خود را در اینترنت آغاز کرد. این سایت سرویس های خود را در دسته بندی های سرگرمی، کتابخانه، امروز، سلامتی، خانواده و ابزارها به کاربران اینترنتی ارائه می دهد. علاوه بر این، جس جو، بزرگترین مرجع سایتها و وبلاگ ها (وب دایرکتوری فارسی) را در اختیار کاربران می گذارد.

همچنین، جس جو در سرویس جستجو خود قابلیت جستجو بر روی وب، وب فارسی (سایتها و وبلاگهای فارسی)، تصاویر، تصاویر فارسی و … را به کاربران می دهد. مهمترین ویژگی جس جو در ارائه اطلاعات بخش های مختلف در این است که نوع و نحوه نمایش داده ها بسته به فرهنگ و نیاز ایرانی ها بومی سازی شده است.

جس جو با امید افزایش کیفیت زندگی فارسی زبانان به ارائه سرویس های خود می پردازد و آماده دریافت پیشنهادات و نظرات شما می باشد. برای ارسال نظرات خود با ایمیل info@jasjoo.com تماس بگیرید.

یکی از مواردی که باعث کند شدن مرورگر ها میشه و یا باعث میشه کمی مشکل ساز بشن کوکی های اون مرورگر هست

شاید در مواردی بتونه مفید باشه به عنوان نمونه در ترفندی که تمامی نرم مرورگر های جدید از اون استفاده میکنن وقتی شما سایت رو باز میکنی اطلاعات پایه و ثابت اون مثل تصاویر قالب یا در بعضی موارد فایل های فلش در کش یا کوکی ذخیره میشه

در برخی مرورگر ها بعد از بستن مروگر فایل های حجیم مثله فلش و … پاک میشن

و در برخی دیگه اکثر فایل ها ذخیره میشن که باعث کندی مرورگر و افزایش حجم این پوشه میشه

در این موضوع کد هایی برای پاک سازی کش و هیستوری و تمپوراری مرورگر اکسپلورر ارائه میشه

پاک نمودن History

کد:
RunDll32.exe InetCpl.cpl,ClearMyTracksByProcess 1

پاک نمودن Temporary Internet Files

کد:
RunDll32.exe InetCpl.cpl,ClearMyTracksByProcess 8

پاک نمودن کوکی ها

کد:
RunDll32.exe InetCpl.cpl,ClearMyTracksByProcess 2

 

میتونید از این کد ها به شکل ساختن شورت کات استفاده کنید و یا اون ها رو در محیط داس یا cmd کپی کنید و اجرا کنید تا پاک سازی انجام بشه

شنبه 16 بهمن 1389برچسب:, :: 22:16 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

گوگل غول بزرگ اینترنت و تکنولوژی جدید در سال ۲۰۱۰ تعداد زیادی از محصولات و ابزارهای جدید خود را به بازار عرضه کرد ولی تمام آنها با موفقیت و استقبال روبرو نشدند. وب سایت « پی سی ورلد» نگاهی دارد به ده مورد از این محصولات جدید گوگل و هر یک را براساس درجه موفقیت آن در دو گروه « داغ» و یا «منفی» دسته بندی کرده است.

اتومبیل خودران گوگل- داغ

اتومبیل خودران ممکن است ابزاری برای آینده های دور به نظر بیاید ولی شرکت گوگل در ماه اکتبر امسال تکنولوژی لازم برای ساختن چنین اتومبیل هایی را تکمیل کرد و ثابت کرد که ساختن چنین اتومبیلی شدنی است.

این اتومبیل های خودران با استفاده از دوربین، رادارهای مسیر یاب و چشم های الکترونیکی که با لیذر کار می کنند رفت و آمد و وجود اتومبیل ها و اشیا دیگر را تشخیص داده و با کمک نقشه الکترونیکی کاملی از سیستم راهیابی، مسیر خود را تشخیص می دهند. شرکت گوگل می گوید این نوع اتومبیل ها تاکنون مسافتی نزدیک به سیصد هزار کیلومتر را طی کرده اند.

شبکه تلویزیونی گوگل- داغ

شرکت گوگل با راه اندازی شبکه تلویزیونی خود اعلام کرد که این ابزار در حقیقت شیوه جدیدی از به کارگیری تلویزیون است که در آن استفاده از تلویزیون و اینترنت ترکیب شده است.

کاربران با تایپ کردن برنامه مورد نظر خود به این تلویزیون هوشمند فرمان می دهند تا آن برنامه را از میان شبکه های تلویزیونی موجود، وب سایت هایی مثل یوتیوب و برنامه های ضبط شده در حافظه این دستگاه پیدا کند.

علاوه بر این می توان برنامه های مورد علاقه را در حافظه این دستگاه ضبط کرد تا در هر لحظه امکان دسترسی به آن ساده تر شود. برخی از تلویزیون های جدید از این پس با این ابزار جدید ساخته خواهند شد و در غیر این صورت علاقمندان می توانند یک وسیله جداگانه خریداری کرده و با متصل کردن آن به تلویزیون قدیمی از این امکان بهره مند شوند.

گوگل باز- منفی

شرکت گوگل در ماه فوریه این ابزار جدید را رونمایی کرد که کاربران با استفاده از جی میل می توانند عکس، ویدئو، پیامک و لینک های مورد نظر خود را برای کاربران دیگر ارسال کرده و این اطلاعات را با یکدیگر شریک شوند. اما به فاصله کوتاهی پس از رونمایی این ابزار، گوگل به خاطر عدم توجه به رعایت حریم خصوصی و اطلاعات کاربران شدیدا مورد انتقاد قرار گرفت.

پس از چندین مورد دعاوی حقوقی، گوگل ناگزیر شد کارکرد «باز» را به چهارچوب جی میل محدود کرده و آن را در همان سرویس بگنجاند.

گوگل ریپلی ( باز پخش)- داغ

در سال های اخیر شبکه پیام رسانی توئیتر به مهمترین ابزار انتقال اخبار و تفاسیر تازه بدل شده است. در حوادث مهمی مثل زلزله هاییتی و یا عملیات نجات معدنچیان در شیلی توئیتر نقش مهم خود را به خوبی نشان داد.

گوگل با الهام گرفتن از این تحول شروع کرد به بایگانی کردن تمام پیامک های توئیتر و با اختراع این ابزار جدید (ریپلی ) یا بازپخش این امکان را فراهم کرد که هر کاربری بتواند براساس انتخاب موضوع و یا دوره های زمانی به تمام پیامک های بایگانی شده شبکه توئیتر دسترسی پیدا کند.

اولویت در تفکیک ای میل های دریافتی – داغ

تشخیص اولویت و اهمیت ای میل های دریافتی برای کسانی که ای میل زیادی دریافت می کنند یک کار وقت گیر است.

گوگل تابستان امسال ابزار جدیدی را به جی میل افزود که می تواند ای میل های آشغال را از ای میل های مهم تفکیک کرده و به کاربران کمک می کند تا روی ای میل های مهم تمرکز کنند.

هر کاربری با کلیک کردن روی یکی از دکمه های مثبت و یا منفی در کنار ای میل دریافت شده نشان می دهد که کدام یک از ای میل ها برای وی مهم هستند و جی میل به مرور زمان اولویت های آن کاربر را تشخیص داده و ای میل های دریافت شده را بر آن اساس طبقه بندی می کند.
ادامه مطلب ...

 

یکی از جالب ترین و در عین حال خطرناکترین تکنولوژی هایی که جهت ایجاد انرژی مورد بحث قرار گرفته است نیروی خورشیدی می باشد, آن هم بر روی زمین! در این مستند زیبا به بررسی جدیدترین پیشرفت ها در این زمنیه می پردازیم. ایده به این صورت هست که یک ستاره بسیار کوچک (در اندازه یک خانه) به صورت معلق در هوا ایجاد شود (به کمک نیرو مغناطیسی مهار شود) . خورشید به کمک تبدیل هیدروژن به هلیم انرژی اصلی خود را تولید می کند (ذوب هیدروژن و ادغام اتم های آن). هدف انجام این عملیات بر روی زمین است و درواقع ساخت یک نیروگاه هیدروژنی می باشد.

حجم:۲۷۹ مگابایت

دانلود نرم افزار:دانلود مستند

http://img.vatandownload.com/software/user/hadi-arjmand/picture/8-15/Can-We-Make-a-Star-on.jpg

 

پسورد فایل فشرده : www.vatandownload.com

منبع :   وطن دانلودwww.vatandownload.com

 

در صورتی که لینک ها مشکل داشت اینجا را کیلیک نمایید

 

گزارش تصویری از یازدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور در سال ۸۹

در این گزارش تصاویری از محیط نمایشگاه و اثار برگزیده را مشاهده مینمایید

با تشکر از سایت http://snn.ir

 
 
تاج بخش، مخترع و نخبه بین المللی در کنار گوشه ای از نشان ها و افتخاراتش در یازدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری
 
 
 
 
 
 
 
 
 ادامه مطلب ...

Innovative Traffic Lights

The most creative and innovative traffic light concepts designed by talented people from all over the world.

UniSignal Traffic Light

Color blind friendly design features different shapes for each light. [link]

UniSignal Traffic Light

Hourglass Traffic Light

Sand Glass concept illustrates the remaining time before the light changes by showing dropping pixels like a real hourglass. [link]

Hourglass Traffic Lightادامه مطلب ...

یه فست فود که تو یه ابتکار جالب به مشتریهاش اینترنت رایگان میده .فست فود و پیتزا داره .ترکیب خوبی میشه واسه وقت گذرونی.

 

اینم تصاویر

sp47i9ukom1qpcymj3ef.jpg

21nupd85arx5a8qj66jc.jpg

ادرسش

گرگان- شالی کوبی – چهارراه انقلاب – پایین تر از سازمان ثبت اسناد مرکزی

شنبه 16 بهمن 1389برچسب:, :: 22:7 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar
 

پروفسور شینگرو نایتو در دانشگاه اوزاکای ژاپن با استفاده از ۵۰ عدد ژنراتور تولید موج در یک تانکر آب با قطر ۱.۶ متر و عمق ۳۰ سانتیمتر با استفاده از محاسبات توابع بسل که حتماً! آنها را از دوره دانشگاه و دبیرستان به خاطر دارید ، با محاسبه تداخل امواج حروف و اشکال ثابتی را بر آب ایجاد کرده است
زمان لازم برای ایجاد هر شکل هم تنها ۳ ثانیه است و بعد از این زمان ، شکل تشکیل شده کاملاً پایدار و ثابت خواهد ماند.

 

مجموعه مقالات و کنفرانس های گرد اوری شده در رابطه با سیستم های فازی و عصبی

شامل

خوشه بندی فازی معیارهای سیستم تولید سلولی در فضای تصمیم کیری تولید ناب

رای گیری در محیط فازی

تحلیل ضریب اطمینان پایداری شیبهای خاکی با استفاده از تئوری فازی

تخصیص فازی کانال پویا در سیستم های موبایل سلولی

پیش بینی نرخ تورم با استفاده از سری زمانی فازی و روکش باکس جنکیز

تعیین ضرایب وزنی مناسب برای مولفه های خلاقیت با استفاده از تکنیک ahp و یک مدل or  رویکرد قطعی و فازی

بهینه سازی توابع مقید به کمک  الگوریتم های ژنتیک و تابع جریمه فازی

تخمین حرکت در تصاویر ویدیویی با استفاده از منطق فازی

برای دانلود مجموعه کیلیک نمایید

شنبه 16 بهمن 1389برچسب:, :: 22:4 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar
 
Avira AntiVir Personal – Free Antivirus9.0.0.25
Latest:10.0.0.567
Norton Security Scan2.7.3.34
Latest:2.9.0.0
avast! Antivirus4.0.121.0
Latest:5.0.0.0
Norton Internet Security15.0.0.60

Latest:17.7.0.12 ادامه مطلب ...
 

اسامی نامزدهای اولیه دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران (ITA) به منظور آغاز داوری ایتا منتشر شد. به گزارش دبیرخانه دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران (ITA)، داوری جوایز فناوری ایران در دو بخش اصلی و پیشخوان در مرحله اول با حضور ۷۲ نامزد از ۱۰ بهمن ماه آغاز شد و داوران می‌توانند از میان کاندیداهای هر بخش نسبت به انتخاب برترین‌ها در هر گروه اقدام کنند.

ita2-3.jpgبراساس اعلام رسمی دبیرخانه ایتا، شرکت‌هایی که برای حضور در جوایز فناوری ایران ثبت‌نام کرده‌اند و هنوز نظر قطعی دبیرخانه را برای ورود به ایتا دریافت نکرده‌اند یا شرکت‌هایی که تمایل به حضور در ایتا دارند، پس از تایید دبیرخانه ایتا و طی مراحل ثبت‌نام در مرحله‌های بعدی اعلام نامزدهای جدید، به پنل داوری جوایز فناوری ایران افزوده می‌شوند.

داوری میان نامزدهای مختلف جوایز فناوری ایران که از ۱۰ بهمن ماه آغاز شده و تا ۱۰ اسفند ماه ادامه خواهد داشت، به صورت آنلاین انجام می‌شود. در دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران علاوه‌بر اینکه تمامی مخاطبان و کاربران اینترنتی می‌توانند با ثبت‌نام در سایت ایتا، در داوری جوایز فناوری ایران شرکت کنند، هیات‌داوران جوایز فناوری ایران مرکب از مدیران ارشد دولتی و خصوصی فعال، کارشناسان، اساتید دانشگاهی متخصص در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و فعالان رسانه‌ای با دریافت نام کاربری و رمز ورود امکان ورود به پنل داوری را خواهند داشت.

کاربران عمومی برای ورود به پنل داوری باید به سایت ایتا مراجعه کرده و با ثبت‌نام در بخش داوری و دریافت نام کاربری و رمز عبور که به ایمیل آنها ارسال می‌شود، می‌توانند به هر یک از نامزدهای شرکت‌کننده رای بدهند.

در بخش اصلی جوایز فناوری ایران در دسته برترین ارایه‌دهنده خدمات مخابراتی اپراتورهای تلفن همراه، ایرانسل و همراه اول به رقابت خواهند پرداخت. در دسته برترین تولیدکننده فناوری‌اطلاعات نیز شرکت‌های فراسو، مادیران، بیت‌پرداز، سام‌الکتریک و سیاره سبز قرار دارند.

در رده برترین شرکت نرم‌افزاری شرکت‌های ایران ارقام، همکاران سیستم، توسن، ایریسا، به‌پرداخت ملت و توسعه فناوری‌اطلاعات خوارزمی و در رده برترین ارایه‌کننده خدمات اینترنتی شرکت‌های شاتل، پارس آنلاین، داتک تله‌کام، صبانت، آسیاتک و پیشگامان توسعه ارتباطات قرار دارند.

 

 

 

 

 

 

 ادامه مطلب ...

استان تهران تنها در هشت ماه سال ۸۹ با ۹۴۵ آدرس ارسال کننده بدافزار در صدر جدول آلوده ترین استان ها قرار گرفته است.

به گزارش،مرکز مدیریت امداد و هماهنگى عملیات رخدادهاى رایانه اى تحلیلى از بدافزارهاى در چنگ شبکه هانى نت انجام داده است و برمبناى آن میزان آلودگى استان ها را بررسى کرده است که طبق گزارش هاى ارائه شده آن، استان تهران از فروردین ماه تا آذرماه در حدود ۸۹ درصد موارد بیش ترین میزان آلودگى را در قیاس با سایر استان ها داشت که بر اساس آن در رتبه اول آلوده ترین استان ها قرار گرفت و عنوان آلوده ترین استان بر اساس تعداد آدرس هاى ارسال کننده بدافزار را به خود اختصاص داد.بنابراین گزارش استان تهران در ۶ماهه اول سال ۸۹ با کسب ۳۷ درصد تعداد آدرس هاى ارسال کننده بدافزار به عنوان آلوده ترین استان شناخته شد و آذربایجان شرقى با ۷ درصد و استان هاى آذربایجان شرقى، اصفهان، خراسان رضوى و مازندران هر کدام با ۶ درصد به ترتیب در رده هاى دوم تا سوم قرار گرفتند. گفتنى است آذربایجان غربى، هرمزگان، گلستان و ایلام هر کدام با تنها ۱درصد از سهم کل آلودگى ها، کم خطرترین استان ها بر اساس تعداد آدرس هاى ارسال کننده بدافزار شناخته شدند.البته لازم به ذکر است که طى تحلیل هاى انجام شده برروى استان ها بر اساس تعداد آدرس هاى ارسال کننده بدافزار براى کشف آلوده ترین استان در سه ماه مهر، آبان و آذر باز هم استان تهران جمعا با ۳۶۲ آدرس ارسال کننده بدافزار رتبه اول را به خودش اختصاص داده است.

هم چنین آنتى ویروس هاى مختلف بر اساس نوع عملکرد و شناسایى بدافزارها در ماه اردیبهشت به ترتیب G-DATA در صدر و سپس AVG و BITDEFENDER در رده هاى دوم تا سوم قرار دارند که به ترتیب ۸۳،۸۴ و ۸۵ میزان موفقیت آن ها ارزیابى شده است. 

ادامه مطلب ...
شنبه 16 بهمن 1389برچسب:, :: 21:47 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

 

 
هشتمین جشنواره ملی ایده های برتر
نمایشگاه ملی اختراعات و ابتکارات

با بیش از سیصد میلیون ریال جوایز ارزنده

www.best-idea.ir

ایده چیست:
 ایده متنی (تفکری) است که به این سئوالات پاسخ دهد: چه کنیم؟ چرا؟ چگونه؟ برای چه کسانی؟
پیش نیازها چیست؟
مثال 1: ساخت گیره کفش (كفش ضد يخ)
چه کنیم: گیره کفش داشته باشیم.
چرا: در زمستان به علت یخ زدگی معابر. چون كودكان ضعیف و بی احتیاط هستند، سر می خورند.
چگونه: اگر کفشی داشته باشیم که کف آن دارای میخ پلاستیکی باشد، باعث افزایش سطح اصطكاك می شود.
برای چه کسانی: کودکان و نوجوانان
پیش نیازها چیست: یک کفی که دارای میخ پلاستیکی می باشد و قابل نصب به کف کفش می باشد.
مثال 2 : حسگر مراقبت از کودکان
چه کنیم: حسگر مراقبت از کودکان بسازیم.
چرا: به دلیل اینکه کودکان نیاز به مراقبت ویژه دارند و مادران کارهای زیاد در منزل دارند.
چگونه: در نقاط خطر آفرین برای کودکان یک سنسور نصب می شود و همچنین یک سنسور دیگر در لباس کودک جایگذاری می شود و در صورت نزدیک شدن کودک به فاصله چند متری نقاط خطر آفرین، آژیر خطر به صدا در می آید و مادر کودک متوجه شده و کودک را از محل خطر دور می نماید.
برای چه کسانی: کودکان
پیش نیازها چیست: سنسور های الکترونیکی

چه تفکری ایده است:
هر تفکری که در چارچوب تعریف ایده قرار گیرد، ایده می باشد.

   •  ایده هایي که مرتبط با محصولات و چیزهای موجود می باشد به شرط تغییر در ساختار آن،ایده می باشد.
   •  پایان نامه های کارشناسی ارشد و طرح های تحقیقاتی که مبتنی بر نوآوری باشد و منجر به تولید محصول جدید یا ابداع روش علمی جدید شود به شرط اینکه در نشريات علمی چاپ نشده باشد، ایده می باشند.
   • اگر ایده فردی توسط خود شخص به محصول تبدیل شده باشد ولی هنوز ثبت نشده و یا در نمایشگاه و جشنواره ای ارائه نشده باشد، هنوز ایده می باشد.

چه چیزی ایده نیست:

  •  تفکری که در مورد چيزهاي موجود بوده و باعث تغییر در ساختار آنها نشود، ایده نیست ولی اگر محصول جدیدی را بوجود آورد ایده است. مانند ساخت تلويزیون با سایز بزرگ با ویژگی های خاص و برتر ایده نیست زیرا ساختار را تغییر نمی دهد (اما ساخت یک تلویزیون با ساختار جدید مثلا ویژگی اتصال به کامپیوتر و یا LCD , LED در زمان خود ایده ولي الان ايده نيست)
  •  پایان نامه کارشناسی ارشد که به صورت مقاله چاپ شده است، ایده نمی باشد.
  • پایان نامه ای که یک موضوع بوده ولی تغییرات بسیار جزیی در آن انجام شده است، ايده نيست.

در صورت اینکه تفکری ایده تشخیص داده شود براساس شاخص های ذیل مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت:

موضوع حداکثر امتیاز موضوع حداکثر امتیاز
نوآوری 40 ارزش افزوده اقتصادی 10
درجه پختگی 10 فراگیری استفاده در جامعه 15
امکان به تولید رساندن 10 درجه رفع مشکلات جامعه 8
امکان ارائه در صحنه جهانی 7 جمع امتیاز 100

www.best-idea.ir

 

دو شنبه 11 بهمن 1389برچسب:, :: 15:25 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar
10 شكست بزرگ فناوري

گاهي اوقات حتي موفق ترين ها و بهترين ها نيز با شکست مواجه مي شوند و همه را در بهت و حيرت فرو مي برند. حتماً حرکت زين الدين زيدان در فينال جام جهاني 2006 را که سرنوشت تيمش را دگرگون کرد به خاطر داريد؟ ضربه سر او به شکم بازيکن حريف، منجر به اخراج او در دقايق حساس بازي شد و همگي طرفداران خود را بهت زده کرد. مواردي از اين دست کم نيستند. حتي بزرگان عرصه فناوري نيز از اين قاعده مستثني نمي باشند. ‏ ‏
براي مثال حتماً سکوت طولاني بيل گيتس را هنگامي که در مقابل صدها نفر با صفحه آبي مرگ ويندوز 98 مواجه شد به ياد مياوريد. در اين مطلب ما به 10 مورد از بدترين شکست هاي تکنولوژي مي پردازيم که سر و صداي زيادي به پا کرد.
‏تلسکوپ فضايي Hubble ‏ ‏

دستگاهي ?.? ميليارد دلاري که بالاخره پس از صرف آن همه وقت و هزينه به فضا فرستاده مي شود، در کمال ناباوري عکسهاي تار و مبهمي ارسال مي کند. بعدها مشخص شد که مشکل در ابزار کاليبراسيون تلسکوپ بوده و برطرف کردن آن توسط لنزهاي اصلاحي سه سال به طول انجاميد. ‏

‏انفجار لپ تاپ Dell ‏در سال 2006 در خلال کنفرانسي در ژاپن به ناگهان يک لپ تاپ دل آتش گرفت. شعله ور شدن لپ تاپ باعث چند انفجار پياپي در آن شد و اين آتش سوزي حدود 5 دقيقه ادامه يافت. پس از بررسي مشخص شد که اولين انفجار مربوط به باطري لپ تاپ بوده. نهايتاً کمپاني دل مجبور به اعلام فراخوان عمومي جهت جمع آوري 22 هزار باطري نوت بوکهاي خود شد. خوشبختانه آسيب جدي در اين زمينه به کسي وارد نشد. ‏


ادامه مطلب ...
دو شنبه 11 بهمن 1389برچسب:, :: 15:21 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

سال پیش نشریه فوربس، مسابقه‌ای ترتیب داده بود و در آن خواسته بود که طراحان، روزنامه‌نگاران و کارشناسان، آینده دنیای فناوری را پیش بینی کنند.سال پیش نشریه فوربس، مسابقه ای ترتیب داده بود و در آن خواسته بود که طراحان، روزنامه نگاران و کارشناسان، آینده دنیای فناوری را پیش بینی کنند. نتیجه این کار را می توانید در این صفحه و در قالب عکس های خیالی از آینده، همراه با توضیحات بخوانید.
در آینده نه تنها کامپیوتر به هر گوشه و کناری از زندگی شما نفوذ خواهد کرد، بلکه اصلا جزئی از خود شما خواهد شد. فناوری در آینده نحوه خرید و فروش، مسافرت و مراقبت های بهداشتی را تغییر خواهد داد و در نحوه تعامل اعضای جامعه تغییراتی ایجاد خواهد کرد.


ادامه مطلب ...

 

1- نام درس: زبان تخصصی
نام منبعSpecial English for the students of computer:
نویسنده (اصلی):Manoochehr Haghani


2- نام درس:ساختمان های گسسته
نام منبع:Discrete Mathematics and Its Application
نویسنده (اصلی):K. H. Rosen


3- نام درس:ساختمان داده و طراحی الگوریتم
نام منبع:Introduction to algorithms
برای این کتاب ترجمه فارسی وجود داره اما با توجه به اینکه ترجمه موجود ترجمه کاملی نیست و الگوریتم های اشاره شده در کنکور با نام لاتین نیز اشاره می شوند، کتاب اصلی توصیه می شود.
نویسنده (اصلی):T. H. Cormen


4- نام درس: مهندسی نرم افزار
نام منبع:Software Engineering: A Practitioner's Approach
با وجود ترجمه های ناکامل موجود اما خواندن کتاب ترجمه توصیه می گردد اما می بایست تمامی روش ها را با نام لاتین هم بدونین
نویسنده (اصلی):Roger S. Pressman


5- نام درس:شبکه های کامپیوتری
نام منبع:Computer Networks
ترجمه ی نسبتا مناسبی داره
نویسنده (اصلی):Tanenbaum


6- نام درس:اصول و مبانی مدیریت
نام منبع: به زودی
نویسنده (اصلی):به زودی


7- نام درس:اصول طراحی پایگاه داده ها
نام منبع:مفاهیم بنیادی پایگاه داده ها
نویسنده (اصلی):روحانی رانکوهی


8- نام درس:هوش مصنوعی
نام منبع:Artificial Intelligence, A Modern Approach
نویسنده (اصلی):Stuart Jonathan Russell


9- نام درس:سیستم های عامل
نام منبع:Operating System Concepts
نویسنده (اصلی):Silberschatz


10- نام درس:معماری کامپیوتر
نام منبع:Computer System Architecture
نویسنده (اصلی):Morris Mano


مجموعه رشته مهندسی فناوری اطلاعات
IT:
 • تجارت الکترونیک – ضرايب (1و2و1و1و1و1و0)
 • امنیت اطلاعات – ضرايب (1و2و0و1و1و1و1)
 • شبکه های کامپیوتری – (1و2و0و1و1و1و1)
 • مهندسی فناوری اطلاعات - ضرايب (1و2و1و1و1و1و0)
جمعه 8 بهمن 1389برچسب:, :: 19:36 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

 

در بين 6 مرد تأثیرگذار منتخب ما در دنياي فناوري اطلاعات، ويژگي­های مشتركی وجود دارد: جست­وجو براي ارتقای تکنیک­های تبادل اطلاعات و ارتباطات در مردم، داشتن مغز اقتصادي و حسابگر، و گاهي هم نوعي حس بخشش و وقف. هر كدام به نحوی از استعداد و توانايي­هاي منحصربه­فرد خود براي گسترش فناوري اطلاعات و اينترنت و غني ساختن كيفيت زندگي ما تلاش كرده­اند. با هم ببينيم كه آنها چگونه توانستند موفق شوند.

همه مردان IT
معرفي مهم­ترين و تأثیرگذارترين افراد حوزه IT جهان در دهه اخير

همه محصولات، خدمات و تكنولوژي­هاي جديدي كه از سال 2000 به اين طرف زندگي ما را تحت تأثیر قرار داده­اند و باعث تغييرات بسياري در سبك زندگي مردم شده است، اهميت ویژه صنعت IT در جهان را نشان مي­دهد؛ و به همين ترتيب نيز افرادي در اين 10 سال اخير بوده­اند كه سهم بزرگي در اين روند داشته­اند. اين مغزهاي متفكر از سال­ها پيش فعاليت­هاي خود را در حوزه­هاي مختلف شروع كرده­اند و هر يك تأثیرات مهمي در این حوزه داشته­اند.


ادامه مطلب ...
جمعه 8 بهمن 1389برچسب:, :: 19:34 ::  نويسنده : hanieh.daneshgar

پردرآمدترین مشاغل آی.تی کدامند؟

وزنامه دنیای اقتصاد، سونیتا سراب‌پور - هر یک از ما حداقل یک بار صفحه نیازمندی شغلی روزنامه‌ها یا سایت‌های اینترنتی را ورق زده‌ایم و در آن با انواع و اقسام شغل‌‌ها روبه‌رو شده‌ایم. انگار شغل‌های درج شده در این صفحات هم با گذر زمان و پیشرفت فناوری دچار تغییر و تحولات شده‌اند. به عنوان مثال اگر تا چند سال پیش یک شرکت، سازمان و... به دنبال شخصی بود که حداقل آشنایی ابتدایی با کامپیوتر را داشته باشد، اما حالا همان سازمان‌ها و شرکت‌ها به دنبال اشخاصی هستند که با پیکربندی ویندوز ویستا آشنایی داشته باشد و بتواند بدون مشکل این سیستم را راه‌اندازی کند.
شاید دیگر حرف کلیشه‌ای باشد اما این تغییر و تحولات شغلی هم به واسطه پیشرفت فناوری اطلاعات و ابزارهای تکنولوژیکی است. گزارش‌ها و آمار‌های منتشر شده از سوی ارگان‌های مختلف نشان می‌دهد که پیشرفت سریع در این بخش باعث ظهور صنایع و مشاغل پردرآمد جدیدی شده است که تا یک دهه پیش نامی‌از این مشاغل نبوده است.
ادامه مطلب ...
درباره وبلاگ

این وبلاگ برای همه بچه های مهندسی فناوری اطلاعات ورودی 87 زده شده اما همه دوستان میتونن از این وبلاگ استفاده کنن امیدوارم از مطالب بهترین استفاده رو ببرید پیشنهاد و یا انتقادی بود حتما در نظرات بفرمایید اگر مطلب خاصی خواستید در نظرات بفرمایید تاقرار داده بشه آرزوی بهترین ها برای شما دوست عزیز موفق باشید
آخرین مطالب
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان بچه های مهندسی فناوری اطلاعات ورودی 87 و آدرس itgroup-1387.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید
آمار وب سایت:
 

بازدید امروز : 55
بازدید دیروز : 55
بازدید هفته : 211
بازدید ماه : 1076
بازدید کل : 597631
تعداد مطالب : 259
تعداد نظرات : 71
تعداد آنلاین : 1Alternative content


<-PollName->

<-PollItems->

وب سایت ختم قرآن مجیدTop Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر

كد موسيقي براي وبلاگ

كد تغيير شكل موس